Pravidla jsou stejná jako minule. Není se třeba předem přihlašovat; stačí přijít v době mezi sedmou a šestnáctou hodinou na očkovací místo, jež nemocnice provozuje v budově domu s pečovatelskou službou v Havlíčkově ulici. Někdejší velkokapacitní očkovací centrum, jež bylo od jara do srpna zřízeno v domě kultury, již činnost ukončilo.

Termín podávání vakcíny bez registrace je vypsán také pro děti, tedy pro věkovou skupinu 12+. Rodiče mohou své potomky přivést na očkovací místo v úterý 26. října. V tomto případě, kdy se bude očkovat vakcínou Comirnaty od dodavatele Pfizer/BioNTech, nemocnice nabízí poněkud odlišné časové rozpětí: dopoledne mezi sedmou a jedenáctou hodinou a následně od poledne do osmnácté hodiny.

Ilustrační foto.
Dosud omezovaná výroba ve Škodě Auto se má prakticky zastavit

Aktuálně ve Středočeském kraji funguje 17 očkovacích míst. Klaudiánova nemocnice je provozovatelem očkování, který v rámci krajského porovnání aplikoval zájemcům nejvíce dávek vakcín. K sobotě jich bylo 120 419. Nad sto tisíc se ve středních Čechách dostala již jen Oblastní nemocnice Kolín.