Novinkou pro dárce krve a plazmy je pak bonusový systém. Dárci budou po každém odběru zapsány do průkazky body. Za odběr plné krve získají 2 body, za odběr plazmy 1 bod. Po dosažení 10 bodů bude mít dárce nárok na 10% slevu v nemocniční lékárně včetně prodejny zdravotnických potřeb a za nadstandardní pokoj při hospitalizaci platí pouze poloviční cenu pro sebe a přímé členy své rodiny. Při dosažení 20 bodů dosáhne dárce na 15% slevu v lékárně a pobyt na nadstandardním pokoji bude pro dárce a jeho nejbližší rodinu zdarma.

Po dostavbě parkovacího domu dárci nejen zaparkují bez problému, parkování bude navíc v den odběru zcela zdarma. Dárci se mohou těšit na přednostní ošetření v ambulancích nemocnice po předložení „Průkazu dárce krve“ (při objednávání).

Patronkou dárců krve v Mladé Boleslavi se stala herečka Veronika Khek Kubařová. „Myslím, že v současné chvíli, kdy nám všem ještě více než kdy jindy došlo, jak je zdraví naše a našich blízkých důležité, je přirozené moci chtít pomoci. Já osobně tuhle kampaň vnímám i jako vlastní závazek, že sama krev také daruji. Aspoň konečně zjistím, jakou mám krevní skupinu,“ říká mladoboleslavská patronka Veronika Khek Kubařová.

Nyní je na transfuzním oddělení k dispozici celkem dvanáct separátorů, odběry jsou prováděny od pondělí do pátku od 7 do 12 hodin, vždy po předchozím objednání. Prvodárci mohou přijít bez objednání.