Jedenáctka roku se stala vlajkovou lodí produkce klášterského pivovaru. Odborníci se Sdružení přátel piva ji v minulých dnech ocenili titulem pivo roku v kategorii Jedenáctistupňové ležáky. A to se stalo už potřetí za sebou. Tři roky nemá klášterská jedenáctka konkurenci. A to navíc klášterská desítka obsadila v soutěži čtvrtou příčku.

Ze současné produkce klášterského piva je právě jedenáctka nejsilnějším motorem. Podle informace obchodního ředitele společnosti Ecoholding, která pivovar Klášter provozuje, Josefa Špryňara, se srpnový výsledek v oblasti výroby sudového piva v porovnání se srpnem loňského roku podařilo navýšit o více než 22 procent. „Právě jedenáctka se na tom podílí více než osmdesáti procenty, což je úspěch, ze kterého mám velkou radost,“ uvedl Josef Špryňar.
Podle něho si tak stále více zákazníků nachází cestu k „jedenáctkám“, které jsou mezi tzv. „slabou“ desítkou a „silnou“ dvanáctkou.

Zástupci pivovaru Klášter si pro ocenění pojedou na hrad Zvíkov. Tam se 9. listopadu uskuteční slavnostní vyhlášení letošního ročníku soutěže Pivo roku.