16. prosince – to je datum, kdy skončí mnohaletá činnost kina Forum v Mladé Boleslavi, která za tu dobu navštívily desítky tisíc návštěvníků z celého regionu. „V ten to den se bude promítat zadarmo s tím, že si diváci musí vstupenky vyzvednout předem. Kino tak zakončí svoji činnost,“ řekl Boleslavskému deníku dosavadní šéf místních kulturních zařízení Vratislav Houštecký.

A co tam bude dál? V budově boleslavského kina se po rekonstrukci začne tančit. Nový nájemce objekt přemění na víceúrovňový sál (ve stylu terasy), který bude sloužit k provozování hudebních a tanečních zábav.

„Kino přestane plnit svůj původní účel, protože po otevření multikina v Bondy centru by přestalo být konkurenceschopné,“ řekl novinářům primátor Raduan Nwelati.

Město budovu novému provozovateli, vybranému ze šesti zájemců, pronajme na 15 let. „Budou se tam konat hudební a taneční zábavy, jako jsou například klasické i dětské diskotéky, koncerty, různé firemní akce a večírky,“ řekl primátor. V budově bude také restaurace a pivnice. „Měli jsme ale jednoznačnou podmínku, že tam nesmí být provozovány hrací automaty,“ uvedl Nwelati.

Roční nájemné je stanoveno na 600 tisíc korun, nájemce také plánuje úpravy za zhruba 15 milionů korun. Některé prostory si ale město ponechá, do nájmu nespadají například sklady, promítací kabina nebo sídlo boleslavské televize.

Po zahájení provozování diskoték a tanečních zábav v budově kina ukončí svůj provoz diskotéka Bunkr na sídlišti. „Kino Forum je svou polohou pro diskotéky daleko vhodnější,“ dodal primátor. Budova leží stranou husté obytné zástavby, hlavní vstup je navíc situován na opačnou stranu od nejbližších domů. V její blízkosti je dostatečně velké parkoviště a také ředitelství policie.

Městskému kinu s kapacitou 420 míst, které bylo postaveno před 17 roky, začala zvonit hrana v době, kdy do Mladé Boleslavi přišel investor zábavního a nákupního Bondy centra, jež bude otevřeno ve čtvrtek. Součástí centra bude multikino se čtyřmi sály. Forum by tak přišlo o premiérové filmy, které tvoří podstatnou část příjmů. Kino zatím podle primátora hospodařilo s mírným ziskem.