Dalším vhodným místem pro odpočinek na Mladoboleslavsku je rekreační středisko Pod Příhrazskými skalami.

Automobil necháme na parkovišti před areálem. Parkovné je zde zdarma. Centrem střediska je restaurace Pod kaštany. Kapacita restaurace je přibližně sto míst. Návštěvníci mohou však také poobědvat venku na terase. Jídelní lístek nabízí široký výběr jídel od předkrmů, polévek až hlavní jídla.

Jdeme se podívat na ubytování, nejprve na chatky. Ty jsou dvojlůžkové s možností dvou přistýlek. V každé chatce se nachází toaleta a sprcha.

Dále procházíme turistickou ubytovnou Paseka. Lidé jsou zde ubytováni ve čtyřlůžkových pokojích. Toalety a sprchy jsou zvlášť pro pány a pro dámy. Ubytovnu využívají především cyklisté na svých cestách. Je vhodná také pro školní výlety.

Návštěvníci se ve středisku mohou ubytovat ještě v apartmánech ve třílůžkových pokojích. Ty mají přímo na pokojích umyvadlo. Na chodbě jsou pak oddělené toalety a společná sprcha.

V okolí je možno navštívit několik hradů a zámků, jako blízký hrad Valečov, gotický hrad Kost, zríceninu hradu Trosky, dále zámky Sychrov, Hrubý Rohozec, Humprecht, nebo zámek v Mnichově Hradišti. Návštěvu nedalekého Turnova si můžete zpestřit prohlídkou Muzea Českého ráje, ve kterém je umístěna sbírka polodrahokamů a šperků z českých granátů.

Kde, co, za kolik

Název
Rekreační středisko Pod Příhrazskými skalami
Kontakt: 326 789 739, 606 591 622
e–mail: prihrazy@seznam.cz

Sociální zařízení:
teplá voda, sprchy
Sportovní zařízení: hřiště
Koupání: koupaliště

Ceník

Dřevěné chatky 2 lůžka (přistýlka až 2 lůžka) 1000 Kč/ den
Apartmány (pokoj 3 lůžka) 200 Kč/lůžko/noc
Apartmány (pokoj 3 lůžka) s vytápěním 250 Kč/ lůžko/noc
Turistická ubytovna 150 Kč/ lůžko/ noc

Stravování

plná penze 220 Kč
polopenze 140 Kč
snídaně 60 Kč

Tip na výlet

Okolí je vhodné pro turistiku a cykloturistiku , hrad Valečov, hrad Kost, Trosky, Sychrov, Humprecht, Český ráj, Mnichovo Hradiště, Turnov

Služby pro návštěvníky

Restaurace