Školu navštívila dvojice mladých tanečníků Jaroslav a Soňa v rámci programu s trochu bizarním názvem Tancuj a nedrob!

„Drobení“ v tomto případě neznamená nic jiného než lumpačení nebo marnění času. „Chceme ukazovat jiné možnosti trávení volného času, než jsou dlouhé hodiny trávené hraním her na PC nebo bezduché toulání se městem… Vyučujeme poslední trendy moderních tanečních stylů a to zábavnou formou. Navíc vytváříme i bohatý program mimo tanec, aby to tanečníky více bavilo,“ říká Jaroslav Havelka z taneční skupiny Dancing Crackers.

Jeho povídání a vystoupení si brzy vyžádá pozornost dětí, které se po prvním ostychu do programu zapojují a nakonec všichni společně tancují a předvádějí nejrůznější kreace.

Jak již bylo řečeno, název kampaně „Tancuj a nedrob!“ vychází z toho, že každé dítě je osobnost a dělá občas v životě špatné věci. „Ty špatné věci jsou v našem pojetí „drobky“, které bohužel nejdou tak snadno vyluxovat, jako běžné drobky z koberce. Proto tancuj a nedrob = tancuj a nedělej něco, čeho bys později mohl litovat!“ vysvětluje filozofii podniku Soňa

„Každý měsíc navštívíme několik škol v jednom městě, kde poté otevřeme taneční lekce. Umožníme tak dětem pravidelně navštěvovat kurzy, kde se nenaučí jen tancovat, ale mohou také soutěžit a poznávat kamarády a lektory ze stejné skupiny z různých koutů Česka,“ doplňuje Jaroslav Havelka svou půvabnou kolegyni.

Kurzy jsou určeny pro menší i větší děti a v Mladé Boleslavi probíhají pravidelně každé úterý na náměstí Míru.