Primátor Raduan Nwelati totiž nebyl na zasedání zastupitelstva přítomen; opoziční zastupitelka Jana Krumpholcová (Koalice KDU-ČSL, Zelení) vystoupila s výhradami, aby byl jmenován. „Je značně časově vyčerpán, což dokládá, že dnes nemůže vést jednání zastupitelstva. Ráda bych, abychom se k tomu nějakým způsobem postavili a navrhli někoho jiného, případně to projednali příště,“ uvedla. V návrhu ji podpořil opoziční kolega Karel Skála (KSČM). „Územní plán je záležitost, která spotřebovává hodně času. Stálo by zvážit, jestli by to neměl dělat někdo jiný, kdo bude trvale k dispozici,“ poznamenal.

Člen rady Miroslav Olšák (ODS) označil za nestandardní hovořit o člověku, který není přítomen. Podle něj primátor funkci přijal a je si vědom zodpovědnosti, kterou přijal. Zastupitelka Jana Krumpholcová však trvala na návrhu bod odložit, což zastupitelé nepodpořili – naopak schválili původní návrh 22 dvěma hlasy, pět zastupitelů se hlasování zdrželo.

Primátor Raduan Nwelati uvedl, že je podle něj správné, aby primátor, případně starosta byl ten, s kým se za vedení města mluví o územním plánu. „Samozřejmě to neznamená, že na plánu dělám pouze sám a rozhoduji, jak bude vypadat,“ řekl. Podle jeho slov na územním plánu pracuje celá řada lidí, včetně konzultanta a komise. Jeho neúčast na zastupitelstvu byla výjimkou, řekl. „Zastupitelstva se v Mladé Boleslavi nebudou odehrávat ve čtvrtek, to jsou senátní dny, ale v pondělí – to je v senátu volný den, aby senátoři mohli být ve svých regionech,“ dodal.