Do začátku velké rekonstrukce Starého Města v Mladé Boleslavi zbývá jen pár dnů. Lidé zde bydlící a také místní podnikatele, vyrazili ve čtvrtek odpoledne na mladoboleslavský magistrát, aby vyřešili zásadní problém - kde parkovat během realizace regenerace náměstí a především po jejím dokončení.

Jedním z návrhů je během rekonstrukce zrušit modré parkovací zóny a vyměnit je za oranžové. Otevřen by měl být i parkovací dům v Jaselské ulici. V nočních hodinách by tam lidé mohli parkovat zdarma, tak jak je tomu u oranžových zón.

Po výstavbě parkovacího domu na Starém Městě by se držitelé těchto karet přesunuli tam. Problém je ovšem ten, že počet míst nebude dostačující k uspokojení všech. Jakým klíčem se bude vybírat, kdo zde dostane místo jako první, se zatím přesně neví. Další kapacitou nových míst bude další parkovací dům v ulici 9. května. Ten ale bude postaven o několik měsíců déle.

Lidé také trápí fakt, kolik za stání v parkovacích domech za miliony korun budou platit. To je podle úředníků zatím předčasné řešit.

Jak to bude s parkováním pro "domácí" a především pro návštěvníky Starého Města? Čtěte v tištěném vydání Boleslavského deníku v sobotu 13. února 2010.