MLADÁ BOLESLAV ZAVEDE PARKOVACÍ ZÓNY

V Mladé Boleslavi je parkování plošně zpoplatněno už několik let v historickém centru města. Nejvíce stání je v parkovacích domech v Jaselské ulici a v ulici Kateřiny Militké. V dalších částech města jsou zpoplatněna jen vybraná parkoviště, kde si řidiči si kupují parkovací lístky v automatech. Zatímco v Jaselské přijde první hodina stání na 10 korun a každá další hodina na 15 Kč, v Kateřiny Militké je první hodina zdarma a každá další za 10 Kč. Na dalších místech ve městě, kde je parkování zpoplatněno, začíná parkovné už na jedné koruně za 15minutové stání, například před dopravním odborem magistrátu v Havlíčkově ulici Na Severním sídlišti, hodinová sazba bývá 5 Kč.

Mladou Boleslav čeká na podzim revoluční změna parkovacího systému. Parkovací plochy po celém městě budou zařazeny do barevných zón, jako je tomu například v Poděbradech na Nymbursku.

Ve velkém rodinném domě Na Kozině chová Václav Hrbáček několik desítek psů. Ti tu žijí v naprosto otřesných podmínkách a za necelých čtrnáct dní mu budou odebráni. Hrbáček ale říká, že si pořídí další.
Psi žijí v otřesných podmínkách. Až mi je vezmou, pořídím si další, říká majitel

Ceny parkovného.Zdroj: Deník

Tipy Deníku na bezplatné parkování

Mladá Boleslav – Bezplatné parkoviště blízko centra je u zdejšího Domu kultury.

Zdarma se dá parkovat také v ulicích Dukelská, Havlíčkova, nebo Palackého. Za parkování se neplatí ani v ulicích na sídlišti, kromě vnitrobloků, určených místním obyvatelům.

Benátky nad Jizerou – Ve městě nejsou parkovací automaty a za parkování se tak nikde neplatí.

Bělá pod Bezdězem – Řidiči tu mohou ve všední dny i o víkendu parkovat zdarma.

Mnichovo Hradiště – Kromě míst před Městským úřadem na Masarykově náměstí se nikde jinde za parkování neplatí.

Nymburk – Zdarma, bez potřeby parkovacího lístku, řidiči zaparkují skoro všude. Výjimkou je centrum města.

Ilustrační foto.
Mnichovo Hradiště láká nové obyvatele