Dorazit do práce, školy, či města ve zdraví je přáním každého řidiče z obce, který usedá za volant. V čem je problém? Lidé se bojí nebezpečné křižovatky za obcí, ze které lidé vyjíždějí buď do Mladé Boleslavi, nebo směrem na Krnsko.

„Tato křižovatka je velmi nepřehledná a donedávna tam nebyla vůbec posekaná tráva a křoví, které bránily výhledu při výjezdu,“ uvedl obyvatel obce, jenž si nepřál být jmenován.

V minulých dnech byla část problému vyřešena. Na žádost starosty byl ze strany správy silnic posekán úsek křoví a trav v délce přibližně dvaceti metrů, který bránil výhledu. „Nějaký úsek posekaný opravdu byl, ale není to žádná sláva. Když vyjíždím od Vince, stejně musím předkem auta vjet do silnice, abych přes křoví viděl, jestli směrem od Krnska něco nejede,“ uvedl řidič z Vince.

Tato slova potvrzuje i Vladimír Štecha, starosta obce Vinec. „Tato křižovataka je opravdu nebezpečným místem. Jedno z řešení jsme nedávno odsouhlasili na zasedání zastupitelstva,“ řekl Vladimír Štecha. Tím je umístění dopravního zrcadla na kritické místo. Zrcadlo bude natočené tam, kam řidiči nevidí, tedy směrem na Krnsko.

„Křižovatka sice není v katastru obce, ale odsouhlasili jsme, že si zrcadlo zaplatíme z vlastního rozpočtu,“ dodal starosta Vince.

Toto řešení, které řidičům z Vince pomůže a výrazně přispěje k bezpečnosti, bude obec stát přibližně deset tisíc korun.

O tom, že vyjet z Vince na Mladou Boleslav není snadné, se přesvědčili i reportéři Deníku. Jediným způsobem, jak mít přehled, je vjet předkem automobilu skoro až doprostřed vozovky.

„Lidé v obci to řeší pořád. Stalo se zde už poměrně dost nehod, ale kupodivu bez ztrát na životech. Řidiči po krnecké silnici, jak ji říkáme, jezdí jako šílení. Je otázkou času, kdy to tam někdo odnese,“ dodává řidič z Vince.