Hovoří se o tom všude. Náměstek primátora Jan Smutný podepsal dodatek smlouvy o provedení rekonstrukce zimního stadionu a nyní je z toho pořádný poprask. V regionu se nenajdou média, která by neinformovala, že náměstek zavázal město Mladá Boleslav vyplatit celkové náklady na rekonstrukci stadionu dříve, než schválilo zastupitelstvo. Smutný se hájí tím, že na to měl podle zákona právo a že tím zajistil, aby rekonstrukce stadionu pokračovala. „Dnes bychom místo u krásného stadionu mohli stát u díry v zemi,“ říká.

Podle opozice ale zákon porušil. „V novodobé historii města se ještě nikdo nedopustil tak závažného pochybení,“ kontruje zastupitel Robin Povšík a žádá okamžité svolání mimořádného zastupitelstva.

Také řada koaličních zastupitelů chce slyšet vysvětlení. Vyplývá to z naší velké páteční ankety. Podle našich informací se ale o svolání zastupitelů zatím neuvažuje. „Zatím nikdo nic nenaplánoval a pochybuji, že se tak stane,“ řekl Deníku dobře informovaný zdroj blízký vedení města. Primátora Raduana Nwelatiho jsme o vyjádření dosud nežádali, protože byl minulý týden nemocný. Situaci sledujeme.