Už rok a půl je bazén v sokolovně vypuštěný, a jeho osud byl ještě donedávna poměrně nejistý.

Sokolové ho provozovat nemohou a nechtějí, městu by se další plavecká kapacita hodila, protože nový bazén na Štěpánce dlouhodobě potřebám Boleslaváků nestačí. Ukázalo se, že automobilka Škoda, která se s městem domluvila na společném balíčku peněz, z nichž se budou platit některé opravy ve městě, uvedla jako jednu z priorit právě obnovení provozu bazénu.

Zaradovali se především plavci, protože ti by se mohli přesunout zpět do sokolovny a získali by opět důstojné zázemí pro trénovaní. Jenže háček je nyní jinde. „Byl jsem šokován, když jsem zjistil, že Sokolové požadují od města měsíční nájemné 65 tisíc korun," uvedl Robin Povšík, zastupitel města a předseda výboru pro spolupráci se Škoda Auto.

Město spolu s automobilkou přitom bude muset do objektu investovat, a to ne právě málo, hovoří se o částce kolem pětadvaceti milionů korun, která zhodnotí majetek Sokola.

Dlouhá léta provoz bazénu zajišťoval a ve značné míře z vlastních peněz dotoval sám Sokol, který ale paradoxně nikdy nedisponoval plaveckým oddílem či kroužkem.

Od roku 2012 ho mělo pronajaté město nejprve za symbolickou jednu korunu, od roku 2014 platilo 40 tisíc korun měsíčně do doby, než byl postaven a na jaře 2015 otevřen bazén na Štěpánce. Od června 2015 bazén čeká na další využití.