Na programu je prozatím šestačtyřicet bodů, ale opoziční zastupitelé by rádi diskutovali ještě o další kontroverzní záležitosti.

Tou je plánovaná výstavba centra průmyslového zpracování odpadu (v podstatě jde o třídírnu odpadu, jak již Boleslavský deník v minulosti informoval, nahradit má stávajíc způsob, kdy se odpa vozí na skládku v Michalovicích. Té totiž brzo končí životnost…).

Centrum za mnoho milionů  vzbuzuje u opozičních zastupitelů velké vášně. „Vzhledem k tomu, že na výstavbu budou použity prostředky nás všech, chceme, aby vedení města vyložilo karty. Nemáme nic proti tomuto způsobu zpracování odpadu, ale chceme vědět nejenom to, komu z toho po řadu let potečou velké zisky," vysvětluje zastupitel Karel Horčička (ČSSD).

Problematické je podle něj mimo jiné i to, kdo bude profitovat z vytříděného odpadu, který se bude vozit na skládku do Ralska. „Chceme znát vzájemné vztahy firem, sdružených ve skupině Compag. Zajímají nás ale i další otázky včetně současných nákladů na zpracování jedné tuny odpadu ve srovnání s tím, kolik to bude stát díky nové technologii," uvedl Horčička.

Primátor Raduan Nwelati Boleslavskému deníku potvrdil, že nemá problém další informace zveřejnit. „Zatím jsem žádost o zařazení tohoto bodu na jednání zastupitelstva neviděl, ale k této problematice už proběhla řada veřejných besed, takže pokud někdo potřebuje další informace, rádi mu je poskytneme," řekl primátor.