VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Katalog sociálních služeb může pomoci každému

MLADÁ BOLESLAV - V Katalogu, který je k dostání zdarma, občané města najdou seznam poskytovatelů sociálních služeb.

10.1.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Klára Alešová

Katalog sociálních služeb byl vydán jako jeden z výstupů projektu s názvem Komunitní plánování sociálních služeb statutárního města Mladá Boleslav a vznikl na základě mapování sociálních služeb a služeb souvisejícících. Základem je práce v pracovních skupinách Senioři, Osoby se zdravotním postižením, Rodina, Děti a mládež a Osoby a rodiny v krizi, Ohrožení závislostmi a Národnostní menšiny.

Tyto informace jsou určeny zejména pro širokou odbornou i laickou veřejnost. Každý občan si zde může najít informaci pro sebe nebo pro svého rodinného příslušníka nebo i někoho ze sousedství a nějakým způsobem toto využít.

Katalog je vydán nákladem 4300 kusů a je k dispozici zdarma.

Co lidé v Katalogu najdou nebo, kde ho seženou, řekla Boleslavskému deníku koordinátorka komunitního plánování sociálních služeb Naděžda Wolfová.

Co lidé najdou v Katalogu sociálních služeb?
Občané Mladé Boleslavi najdou v katalogu 18 služeb, které mají potřebnou registraci k poskytování sociálních služeb, jsou zde ověřené kontakty, adresy, e-maily, webové stránky. Dále je zde uvedena cílová skupina, to znamená pro koho je určena sociální služba a popis základní činnosti. Uvedeny jsou tu i služby tzv. související, mateřská centra, kluby, různá občanská sdružení. Jsou to zajímavé odkazy na subjekty, které v určitou chvíli také mohou pomoci zkvalitnit život lidí ve městě. Často se o nich ani neví. Je zde i například uvedená kadeřnice, která poskytuje své služby v domácím prostředí, když má někdo pohybové omezení.

Dále jsou zde uvedeny nejzajímavější celostátní krizové linky: Linka bezpečí pro děti a mládež, Bílý kruh bezpečí – pro osoby, které se staly obětí trestných činů nebo dále DONA linka, která je určena obětem domácího násilí. Většinou se jedná o bezplatné nonstop linky.

Na jakých místech je katalog k sehnání?
Míst je celkem šest po celém městě: Pečovatelská služba města Mladá Boleslav, Kulturní středisko Svět, Infocentrum, Železná ulice, podatelna magistrátu, Komenského 61, Recepce Oblastní nemocnice a Centrum pro zdravotně postižené, Havlíčkova 447.

Bude se vydávat i v příštích letech, aby byl Katalog aktualizovaný?
Katalog by mohl být aktualizovaný každý rok, podle toho, kolik nových organizací se bude sociálními službami v Mladé Boleslavi zabývat nebo podle toho, kolik organizací zaznamená nějakou změnu, ať již adresy nebo rozšíření služby apod. Také podle financí. Tento katalog je spolufinancován Evropskou unií, Středočeským krajem a Magistrátem města Mladá Boleslav.

10.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

David Rath
22

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Volby 2017 na Mladoboleslavsku – obec Bukovno.
196

Volební NEJ na Mladoboleslavsku

KRÁTCE: Volební střípky z měst okresu Mladá Boleslav

Boleslavsko - Jak volili lidé z Benátek, Mnichova Hradiště, Bělé nebo Dobrovice?

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Piráti padli s Mladou Boleslaví na samostatné nájezdy

Chomutov, Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/  - Piráti neprolomili sérii porážek a připsali si již šestou prohru v řadě. Tentokrát na samostatné nájezdy. Zápas se pro ně vyvíjel dobře. První třetinu vyhráli dvougólovým rozdílem, ale v prostřední části hry Bruslaři vyrovnali. Pak to už byl boj o každý centimetr ledu. Nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější hosté.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení