Jak starosta Karel Nejedlo připomněl, v letošním roce se jim podařilo zateplit obecní úřad. Na stavební akci získali dotaci ze Státního fondu životního prostředí ve výši 510 tisíc a nyní čekají na její proplacení.

Další změnu poznali i samotní obyvatelé. Obec totiž nechala nainstalovat nové osvětlení k parcelám v ulici Na Průhoně. „V současné době jsou lampy ve zkušebním provozu. I to ale přispěje k tomu, aby se lidé v této části cítili zase o něco bezpečněji," vysvětlil Karel Nejedlo.

Kromě toho Všejany vyjdou také vstříc lidem, kteří si v obci chtějí postavit rodinný dům. Blíží se totiž termín, do kdy má být hotová projektová dokumentace na zasíťování stavebních pozemků.

Přesto se ale najdou obyvatelé, kterým v obci něco chybí. Někdy je podle nich potřeba vybudovat či opravit chodník, přidat veřejné osvětlení nebo zainvestovat do komunikace. „Snažíme se hospodařit tak, abychom obec nemuseli zadlužovat a naspořené peníze využíváme k financování různých dotací," konstatoval starosta.

K dispozici mají 4 miliony

O tom, že obec s veřejnými penězi pracuje s rozmyslem, svědčí i výše bankovního účtu. Nyní má k dispozici přibližně 4,5 milionu.

„Veškeré půjčky jsme splatili a budoucí projekty chceme vybírat s rozvahou podle Plánu rozvoje obce, který musíme v co nejbližší době vypracovat," nastínil starosta Všejan.

Poznamenal, že s tím bude pochopitelně souviset také rozpočet na příští rok. Byl by rád, kdyby byl opět přebytkový na straně příjmů. Taková podoba se vedení obce daří držet už několik let v řadě.

Obyvatele také upozornil, že z hlediska zabezpečení majetku je lepší, když parkují svá vozidla na dvoře. Auta mohou lákat vandaly či zloděje, kteří vozidla buď jen poničí, nebo z nich něco odcizí. Bohužel, ve Všejanech mají nemilou zkušenosti i s odcizením vozidla.