Den po svých jedenáctých narozeninách vybojoval v kumite mladších žáků do 30 kg titul mistra republiky. Jeho úspěch se v Ústí nad Labem ale vůbec nerodil lehce.

Mladý závodník totiž už před týdnem musel kvůli nemoci vynechat domácí špičkový turnaj a den před samotným šampionátem se příznaky virózy objevily znovu. Ještě těsně před začátkem šampionátu nebylo jasné, zda vůbec nastoupí. Nakonec se rozhodl soutěžit.

Vít, který přišel před více než rokem do Auto Škody z dalšího boleslavského klubu Kobu, měl za sebou už dopolední soutěže v kata. Ani v této disciplíně nezklamal. Probojoval se až do semifinále.

V Ústí nad Labem se utkali o tituly mistrů republiky i dorostenci a junioři. Borci Auto Škody vybojovali tři bronzy a ačkoli neobhájili loňská umístění, podali vynikající výkony.

Kateřina Koubová mezi mladšími dorostenkami získala bronz. Boleslavskou závodnici nakonec reprezentační trenér zařadil mezi sledované závodníky širšího kádru české reprezentace.

Další bronz přidal do sbírky medailí Michal Kouba mezi dorostenci do 65 kg. V prvním kole ho rozhodčí jasně obrali o možnost postupu, v opravných bojích ale nenechal nikoho na pochybách, že patří na stupně vítězů.

O třetí bronz se postarala juniorka Ludmila Pavlíková. Po dlouhodobých zdravotních problémech prošla až do semifinále, kde těsně prohrála s Kouckou z Růže Lomnice. V boji o třetí místo svou soupeřku smetla ze zápasiště rozdílem třídy.

Nepopulární páté místo vybojoval mezi mladšími dorostenci Vojtěch Keller. V jedné z nejpočetněji obsazených kategoriích postoupil až do semifinále, kde svedl velice vyrovnaný duel a o vítězi se nakonec rozhodovalo až na praporky.

Dalším závodníkům Auto Škody se již tolik nedařilo. Katarína Planá mezi mladšími dorostenkami do 55 kg ve svém zatím posledním turnaji postoupila do čtvrtfinále.

Zlamání prožil i Ladislav Mareš mladší. Toho už před nástupem do zápasu mezi juniory do 70 kg značně poškodil jeden z rozhodčích, který požadoval výměnu zcela regulérních chráničů. Dostal boleslavského závodníka zcela zbytečně do časového presu. Mareš bojoval, ale nakonec v prodloužení nešťastně inkasoval a přišel o možnost vybojovat další medaili.