O novém CD jsme si povídali se zpěvákem, kytaristou a manažerem kapely Tomášem Kratochvílem.

Proč se CD jmenuje Vzpomínka?
Je to vlastně vzpomínka na písničku, ve které se právě vzpomíná na válečné veterány, nebo chcete-li naše hrdiny, kteří i položili své životy za naší vlast. Myslíme si totiž, že vojáci, kteří bojují za nás všechny jsou nedocenění. Mělo by se o tom víc zpívat a obecně i víc mluvit.

Vaši fanoušci najdou na vašem CD výhradně vaši tvorbu?
Ano. Texty i hudba jsou pouze naše.

A proč vlastně název vaší kapely Enola Gay?
Myslím si, že název kapely nikomu neubližuje. K ničemu ho hlavně nevztahujeme, jak by se mohl někdo domnívat. Zkrátka si myslíme, že naše muzika je hodně úderná, tak proto Enola Gay, což v překladu znamená bombardér.

Jak dlouho fungujete a jaké je aktuální složení kapely?
Dva roky. Na kytaru hraje Mára, basová kytara Karel,  bicí Patrik a já zpívám a hraju na kytaru.

Jste v kapele čtyři muži. o ženském hlasu neuvažujete?
Ono je to o tom, že naše muzika je tvrdší a tudíž nevhodná pro ženu. Sice se snažíme, aby naše písničky byly i zajímavé textově, každopádně ženskou nepotřebujeme.

Pojďme zpět k novému albu. O čem tedy písničky na něm jsou?
Tanec prokletých duší je o prokletém chlapovi, který se schází s dalšími, kteří jsou na tom úplně stejně. Písnička Prolhaná je o prolhaný ženský, kterou nemůže chlap vyhnat z hlavy. Nakonec ale přijde na to, že o takovou bytost vlastně nestojí a začne jí dokonce opovrhovat. Pláč je zase opak, o důvěře ve věrnost…

A největší soutěžní úspěch kapely?
Určitě soutěž kapel RockPro 2012/13.

Vystoupili jste také čtrnáctého září minulého roku na prvním mladoboleslavském festivalu Rock Air 2013. Jaký byl z vašeho pohledu?
Určit super zážitek. Moci si zazpívat na pódiu s tolika hvězdami…atmosféra byla naprosto úžasná a doufám, že takových podobných okamžiků zažijeme ještě hodně.

Fanouškům nabízíte i trika s vaším logem. Nosíte je také?
Nosíme, na koncerty ale každý má to, co ho zrovna napadne. Není to tedy u nás o žádných stejnokrojích. Na to si nehrajeme.

Kam byste se chtěli dostat?
Chceme hrát na velkých festivalech, větších akcích, být víc vidět.

Zahrajete si tedy i na příštím Rock Airu?
Těžko říct. Myslím, že to budou organizátoři měnit. Některé kapely ale třeba zůstanou…

O kapele

Složila několik skladeb, odehrála řadu malých i velkých koncertů. Vystoupila také 14.9.2013 na prvním mladoboleslavském festivalu Rock Air 2013[1] , který podle tisku navštívilo přes 17 000 diváků. V roce 2013 stihla Enola Gay také vydat své druhé Demo, které bylo významným krokem k plnohodnotnému albu Vzpomínka.