Úderem šesté hodiny ranní včera ožil celý komplex dobrovického cukrovaru a lihovaru a začala 186. cukrovarnická kampaň, během níž hodlá společnost Tereos TTD zpracovat v obou svých cukrovarech celkem tři miliony tun řepy.

„Cukrovarnická kampaň probíhá necelé tři měsíce v roce, tentokrát očekáváme její konec 8. ledna. Továrna proto musí být perfektně připravená, protože během tohoto období bude pracovat 24 hodin denně, bez jediné přestávky, bez jediného zaváhání," komentuje mluvčí Tereosu Jakub Hradiský.

Po loňském suchu, které se na úrodě podepsalo, přišel letos z pohledu cukrovarníků rok bez výraznějších extrémů. Očekávají se výnosy 80 tun řepy z jednoho hektaru. Společnost navíc podepsala nové smlouvy se zemědělci a dodavateli a zvýšila plochu polí, která cukrovar zásobí, o dva tisíce hektarů na celkových 35 tisíc. To je také důvod, proč se letošní kampaň oproti té loňské o více než týden prodlouží.

Letošní cukr by se na pulty obchodů mohl dostat už v závěru příštího týdne. První várka bude v Dobrovici vyrobena zítra nebo pozítří a následně poputuje do balicího centra společnosti v Mělníku, odkud budou balíky voňavého cukru expedovány do obchodů.

Podle vedení cukrovaru bude také letos pokračovat příprava na nový režim výroby cukru v ČR, kdy od října 2017 přestanou platit výrobní kvóty. Společnost tak již nyní investovala do snížení nákladů a připravuje strategii, aby posílila své místo na trhu díky výhodné poloze ve střední Evropě.

Cukrovar Dobrovice v letošním roce slaví 185 let od svého založení. V rámci tohoto výročí bude 28. září a 1. a 2. října pro veřejnost připraven speciální prohlídkový okruh do výrobních prostor cukrovaru a lihovaru. Rezervace nutná!