Skupina výtržníků zaútočila v neděli kamením na autobus, který do Mladé Boleslavi přivážel fanoušky fotbalového klubu FK Teplice na utkání s domácím týmem. Podvečerní incident se naštěstí obešel bez zranění, škoda na autobusu ale byla vyčíslena až na 200 tisíc korun!

„Pachatelé na autobus začali házet kamení ve chvíli, kdy řidič sjel na odpočívadlo poblíž Podlázek na okraji Mladé Boleslavi,“ uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Útočníci poškodili čelní a boční sklo a přední masku vozidla. „Jen hodnota předního skla představuje asi 100 tisíc korun,“ uvedl řidič autobusu.

Drobné incidenty provázely celé fotbalové utkání a také nástup teplických fanoušků do autobusu po skončení zápasu. Dva příznivci domácího klubu se pokusili z autobusu teplických fanoušků přímo před stadionem ukrást tašku s několika pivy. Na místě je zadrželi policisté. Další čtyři osoby předvedli ke zjištění totožnosti. Po pachatelích útoku na autobus policisté pátrají.

„Viděla jsem, jak skupina policistů s kuklami najela v neděli v podvečer auty do ulice Na Radouči a kontrolovala nějaké lidí. Byl z toho docela poprask. Lidé vycházeli ven a dívali se, co se to děje,“ řekla jedna z místních obyvatelek. Policisté tam zřejmě prováděli kontrolu totožnosti osob právě v souvislosti s hledáním útočníků na zmíněný autobus. Jestli se jednalo o pachatele ale není jasné.

Nám se podařilo zjistit, že za útokem by mohl stát někdo z fanoušků FK Mladá Boleslav. Podle sportovních reportérů Deníku mohlo jít o odvetu za podzimní útok teplických fanoušků na boleslavský autobus. Jedná se však pouze o spekulace, mohlo jít také o zcela náhodný útok.

„V tuto chvíli se neví, kdo za útokem stojí. Celý incident se stal mimo stadion, a proto neneseme žádnou odpovědnost. Na stadionu i v okolí byla bezpečnost zajištěna. Podobné násilí ale k fotbalu rozhodně nepatří a odsuzuji to,“ řekl včera Boleslavskému deníku prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek.

Zatím není jasné, proč vůbec autobus zastavil v Podlázkách a jak mohli útočníci vědět, že tam bude zastavovat.