Kam může člověk vyrazit na Mladoboleslavsku a co nového chystá nejnavštěvovanější koupaliště v regionu, tedy to v Boleslavi na Jičínské ulici?

„Máme v plánu v této sezóně minimálně dvě rodinná odpoledne, začali jsme také s projektem beach party, kdy nám tam pouští hudbu DJ z některého zdejšího rádia, takže jsme zvědaví, jak se to osvědčí," prozrazuje náměstek primátora Michal Kopal.

Na zdejším koupališti se počítá i se zopakováním country odpoledne, které tu bylo už vloni a mělo velký úspěch. Ani o kulturní vyžití tak nemají návštěvníci nouzi.

V Mladé Boleslavi v areálu koupaliště funguje i letos také dětský klub. „O ten je velký zájem, jeden den se nám tam sešlo dokonce 18 dětí, což je asi maximální kapacita," uvedl k tomu Michal Kopal.

Dětský klub je určen dětem od pěti do dvanácti let a je v provozu i ve dnech, kdy prázdninové počasí vodním radovánkám zrovna nepřeje. „Děti tu mají možnost se i stravovat, hrají si na hřištích a mají tu i zázemí ve dvou buňkách, které jsou za tímto účelem upraveny," vysvětluje náměstek primátora.

Ideální je dítě do klubu přihlásit dopředu, a samozřejmě funguje jen ve všední dny.

Letošní novinkou v Boleslavi je pak crossfitový park, který v areálu koupaliště vyrostl na jaře. Podle náměstka primátora se tahle posilovna pod širým nebem ujala velmi dobře. „Dokonce sem chodí jedno odpoledne v týdnu trénovat basketbalistky TJ Škoda Auto," dodal.

V ranních hodinách, než je bazén otevřen veřejnosti, patří bazén zdejším plavcům, kteří využívají tuto dobu pro tréninky.

Tradičním terčem dětské pozornosti jsou kozy, které se v areálu koupaliště pasou i letos, a návštěvníci je mohou krmit. „Letos je snad jediná změna v tom, že jsme navázali spolupráci se ZOO Chleby, takže kozy máme půjčené od nich, a ne z liberecké ZOO, jak tomu bývalo dřív, uzavírá vyprávění náměstek Kopal.

PŘEHLED KOUPALIŠŤ VČETNĚ CEN VSTUPNÉHO A DALŠÍCH INFORMACÍ NAJDETE VE STŘEDEČNÍM BOLESLAVSKÉMD DENÍKU