Veterány všech možných značek obdivovali v pátek už podesáté v Mladé Boleslavi stovky zvědavců.

Jubilejní Svatováclavské jízdy se zúčastnilo .na 150 vozů a motocyklů. Auta se už od časných ranních hodin sjížděla do historického centra města s největší automobilkou u nás.

Kolona se v půl desáté vydala na spanilou jízdu městem. Cestou historická vozidla s posádkami oděnými do dobového oblečení odpovídajícímu době vzniku auta zdravily stovky lidí. Vozidla absolvovala dva městské okruhy, aby svou jízdu zakončila tentokrát v prostorách městského stadionu.

Tam byl pro veřejnost připraven doprovodný program a na in-line dráze měli příchozí možnost si historické skvosty zblízka prohlédnout.

Došlo také na slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže, kterou město vyhlásilo letos pro všechny děti z místních mateřských a základních škol. Děti mohly vytvářet obrázky volnou technikou na dvě témata – historický automobil / motocykl a start automobilových závodů.

V souvislosti s jubilejním ročníkem se také letos koná od 4. do 30. září ve Sboru českých bratří výstava fotografií z předchozích ročníků Svatováclavské jízdy, jejíž součástí jsou i dětské kresby