Anketa, kterou před časem vyhlásilo město Benátky, je u konce. Lidé mohli rozhodnout, zda chtějí pojmenovat ulice v městských částech Kbel a Dražice.
V anketě hlasovalo 193 lidí z těchto dvou městských částí. Dalších 32 hlasů vedení města vyřadilo, protože hlasujícími byli lidé bydlící v jiných částech Benátek.

„Ve Kbelu hlasovalo ze 125 lidí 29 pro pojmenování a 96 proti. V Dražicích se ankety zúčastnilo 68 obyvatel, z nichž 30 bylo pro a 38 proti,“ informoval o výsledcích tajemník Městského úřadu Benátky nad Jizerou Marek Mařík.

Pojmenování ulic navrhl zastupitel Milan Procházka. Z výsledků, hlavně ve Kbelu, je zklamaný. „Je mi líto, že spoluobčané ve Kbelu nemají na pojmenování ulic historický náhled a posuzují ho jen ze své perspektivy, tedy podle toho, že budou muset měnit doklady. V Dražicích je obyvatelstvo o něco progresivnější,“ uvedl Procházka.

„Projednáme další postup v radě města. Ale vzhledem k tomu, že lidé ve Kbelu jsou většinou proti, pravděpodobně doporučíme zastupitelstvu ulice nepojmenovat,“ řekl starosta Benátek Jaroslav Král.

Právě ve Kbelu je ulic více než v Dražicích, takže názvy ulic jsou tam spíše potřeba. Pomáhají například při orientaci záchranné služby. „V Dražicích pojmenování ulic tolik potřeba není. Jde vlastně jen o tři ulice, které tamní obyvatelé nazývají U Jizery, Na Štěpnici a Na Ovčíně. Často píšou tyto názvy i na dopisy, i když oficiálně ulice pojmenované nejsou,“ podotkl starosta Král k tomu, že podle jeho názoru v Dražicích názvy ulic nutné nejsou.

Ať už rada města doporučí cokoliv, konečné slovo budou míst zastupitelé. „Ještě si rozmyslím, jak budu hlasovat,“ uvedl zastánce pojmenování Milan Procházka.