Těsně po 9. hodině byla hladina řeky v Bakově na 478 centimetrech. Před 10. hodinou už na 472 centimetrech a odpoledne v 17 hodin dokonce na 424 centimetrech. Naopak nejvýše dosahovala v noci na pátek, konkrétně přesně o půlnoci, kdy zde bylo 508 centimetrů. Druhý stupeň povodňové aktivity se zde vyhlašuje při 510 centimetrech.

Poté začala hladina řeky Jizery postupně klesat. V sobotu dopoledne naměřili v Bakově 378 centimetrů a hladina řeky je tak v normálu. V neděli ráno ukazovala hladina Jizery v Bakově 328 centimetrů a kolem 16. hodiny už jen 318 centimetrů. 

close Graf shrnující situaci na Jizeře v Bakově 7. ledna 2024 odpoledne. info Zdroj: Povodí Labe zoom_in Graf shrnující situaci na Jizeře v Bakově 7. ledna 2024 odpoledne.

Kvůli opětovnému zvýšení řeky Jizery ale museli mladoboleslavští strážníci ve čtvrtek v podvečer uzavřít komunikaci z zahrádek Podlázkách.

Komunikace byla uzavřena v 17.15. „Řeka neohrožovala nemovitosti, jen nejnižší místo komunikace bylo neschůdné a neprůjezdné. Vody je zde aktuálně po kolena a vody je vylitá v šíři zhruba 20 metrů, nebezpečí tedy hrozilo především projíždějícím vozidlům, která by mohla sjet ze silnice,“ informovala ve čtvrtek mluvčí města Šárka Charousková na webu Mladé Boleslavi.

Zvyšující se hladina Jizery dělala potíže už ve středu. „Z důvodu zaplavení zavíráme silnici III/276 Bakov nad Jizerou - Malá Bělá,“ informovala ve středu po 17. hodině Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje na svém Facebooku. A ještě před tím byla i silnice III/27922 v obci Loukov.