Už se to blíží! Od 1. února budou moci lidé starší 70 let, mládež do 15 let a osoby na rodičovské dovolené jezdit zdarma městskou autobusovou dopravou v Mladé Boleslavi. Seniorům k tomu stačí občanský průkaz, děti dostanou průkazku ve škole a osoby na rodičovské dovolené si kartičku vyzvednou na radnici v pracovišti Czech Point.

Vedení města jde ale ještě dál a dokonce se rozhodlo, že proplatí lidem, kterých se to týká, již předplacené jízdné. Boleslavskému deníku to potvrdil primátor Raduan Nwelati!

Pokud jste tedy ve skupině lidí, kteří mají nárok na jízdné zdarma a vlastníte předplacenou čipovou kartu, můžete si nechat zaplacené jízdné proplatit. Dopravní podnik ale vrátí přesnou sumu za dosud neprojeté jízdné v hodnotě uložené v paměti karty.

„Samotnou kartu ovšem město odkupovat nebude, ale nabídne majiteli možnost jejího převodu na jinou osobu,“ řekl novinářům primátor Raduan Nwelati.
Jak na to? Vracení peněz či převody karet budou podle primátora možné až od 1. února na jediném místě, a to v informačním středisku Dopravního podniku Mladá Boleslav na autobusovém nádraží. Lidé by proto neměli vyžadovat vracení peněz již nyní, ale skutečně až od příštího pátku 1. února.
Podle našich informací ale již nyní někteří cestující agresivně vyžadují proplacení jízdného. To ale zatím není možné.

Pro vrácení peněz z karty není stanoven časový limit, lidé by proto neměli za každou cenu mířit do informačního střediska DP v prvních dnech, kdy zde jistě bude velký nával. „Opravdu by si lidé měli uvědomit, že na proplacení jízdného mají čas a není třeba se někde tlačit,“ řekl primátor Nwelati. Středisko Dopravního podniku u Bondy centra je otevřeno ve všedních dnech od 5.30 do 17.30 hodin a v sobotu od 7 do 12 hodin.