Schoulený jezevec v garáži v Jaselské ulici v Mladé Boleslavi.Schoulený jezevec v garáži v Jaselské ulici v Mladé Boleslavi.Zdroj: se svolením ZS HuslíkJezevec není v našich končinách běžně vídaným zvířetem. Obzvlášť v garáži. Ve středu však mířili právě do garáže v Jaselské ulici v Mladé Boleslavi ochránci přírody ze Záchranné stanice v Huslíku u Poděbrad, na které se obrátili městští strážníci.

Holub. Ilustrační foto
Mladá Boleslav chce snížit počty holubů v ulicích. Postaví městský holubník

„Šlo o garáž v přístřešku, který nebyl zajištěn vraty. Jezevec tam byl schoulený. V podobných případech se dostávají do města, protože hledají potravu, které mají v tomto období na polích málo,“ vysvětlil vedoucí záchranné stanice Luboš Vaněk.

Boleslavský jezevec naštěstí nebyl zraněn. Záchranáři ho bez problémů odchytili a záhy za městem vypustili zpátky do volné přírody.

Zdroj: Youtube

Takový výjezd podle nich není sice obvyklý, ale úplnou raritou také není. „V loňském roce jsme jeli do Jičína pro jezevce, který byl schovaný ve sklepě. Bohužel je čím dál častější, že se tyto druhy zvířat stahují blíže k lidským obydlím, kde hledají například zbytky u popelnic,“ doplnil šéf zvířecích záchranářů. Typickou zemí, kde řeší tento problém ve velkém, je Anglie. Tam se ale dostávají do center měst ve velkých počtech spíše lišky.