Už od soboty tráví prázdniny Monika Fuková z Debře na pokoji dětského oddělení Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. Včera ale na ni a dalších několik dětí čekalo milé překvapení.

Krátce po deváté hodině se totiž otevřely dveře pokojů a do nich vstoupili jezdci boleslavské Rally Bohemia. O takové návštěvě předem nikdo nevěděl. „Moc mě jejich návštěva potěšila. Bylo to pro mě velkým překvapením, když se tady objevili,“ řekla Boleslavskému deníku malá pacientka Monika Fuková.

Malí pacienti se mohli zeptat na vše, týkající se blížící se rally. Od závodníků pak na památku dostal jejich podpisy i s věnovámím. Mnohé z dětí překvapilo i to, že nezávodí jen muži. „Dobré je, že tenhle závod dělají i ženy. Mně osobně závody zajímají. Raději mám ale motorky,“ poznamenala dále Fuková.

Závodníci se na dětském oddělení zdrželi několik desítek minut. Potěšit ale přišli i ty nejmenší pacienty. Zavítali také na pokoje jednotky intenzivní péče.
Jejich přítomnost, při které na dvě desítky závodníků zkrátili dlouhou dobu při stonání, vítá také primářka dětského oddělení boleslavské nemocnice Alena Štolcová. „Každá taková akce je pro děti zpestřením. Za podobné návštěvy jsme velice rádi. Myslím si, že návštěvu vnímají dobře nejen hospitalizované děti, ale i jejich maminky. Je to od nich moc hezké,“ řekla Deníku primářka Štolcová.

Potěšit děti chodí do nemocnice nejčastěji zdravotní klauni. Kromě nich krátí dlouhou dobu na nemocničních lůžkách také dobrovolníci. „Ti nám opravdu hodně pomáhají. Na naše oddělení jich chodí několik a tam kde je to možné, si s dětmi hrají,“ říká dále primářka dětského oddělení Alena Štolcová.