Blesková povodeň z minulého týdne se totiž neslitovala ani nad tímto zařízením, které pomáhá nejen obyvatelům žijícím na okraji společnosti, ale také cizincům, lidem, kteří mají problémy s dluhy apod.

„Už začínáme pomalu fungovat. Pokud nám teď klienti zavolají, objednáváme je na příští týden. To už tu bude možný provoz," vysvětluje.

Po vydatném středečním dešti nateklo dovnitř sociální poradny v Erbenově ulici dvacet centimetrů vody. „Hodně nám pomohli místní hasiči, kteří vodu okamžitě odčerpali. Zbytek už byl na nás. Pracoval, kdo měl ruce, nohy a sílu. Kromě zaměstnanců se k nám připojili také dobrovolníci," popsala Martina Brzobohatá.

Jelikož s následky deště mají nejednu zkušenost, trochu se na možnou povodeň předem připravili. Koupili například plechovou skříň, která vodu přečkala bez problémů. Vyhodit ale museli koberec.

„A pak přišla na řadu opakovaná dezinfekce zbylých věcí. Kromě toho nám hasiči ještě půjčili dva elektrické vysoušeče a my k nim přidali ještě další dva, které jsme před několika lety dostali od škodováckých odborů," doplnila ředitelka sdružení s tím, že škody naštěstí nejsou velké. Tím, že velká voda přišla odpoledne, zaměstnanci zachránili například počítačovou techniku.

Nicméně je jasné, že na současném místě už zůstat nechtějí. Nevědí, kdy který déšť zase způsobí neplechu. Martina Brzobohatá proto rozjela jednání s městem, které by mohlo s hledáním náhradních prostor pomoci.