„Barvy obálek překvapily hlavně starší občany a museli jsme jim připomínat, aby lístek vložili do té správné,“ řekla Deníku Zuzana Sovová, zapisovatelka komise v obci Dolní Slivno u Benátek nad Jizerou. Vedle zastupitelů totiž lidé na Mladoboleslavsku vybírali také budoucího senátora. Do druhého kola postupují dosavadní primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS) a kosmonoský starosta Jiří Müller (ANO).

Volby, přinášející překvapivé úspěchy i pády, naznačily i řadu dalších souvislostí. Úspěch nezávislých kandidátů ukázal, že hlavně v menších místech se lidé hodně rozhodují pro osobnosti; ne podle politické příslušnosti.

Výsledky voleb mohou zamíchat i poměry na mladoboleslavském magistrátu, když se potvrdily předvolební odhady, že stranické soupeření asi nebude mít jednoznačného vítěze. Povolební vyjednávání se ve městě rozjela plnou parou hned v neděli.

Nepotvrdila nicméně dřívější spekulace, spekulace, že by se ve městě mohlo schylovat k vytvoření koaličního uskupení kopírujícího poměry na celostátní i krajské úrovni. Podle informací Deníku se tématem rozhovorů stala především možnost vytvoření široké koalice respektující výsledky voleb; dokonce se snahou dospět k dohodě již v řádu hodin. Zcela mimo hru ale nezůstávaly ani pokračování spolupráce dosavadního střihu či další možné kombinace, jež nabízí povolební matematika.