Už jen do konce dubna si mohou majitelé domů či spoluvlastníci půjčit peníze z městského fondu rozvoje vydlení. Je to přitom velmi výhodná možnost, jak opravit dům za nevídaně nízký úrok.

Informace o těchto půjčkách poskytuje Pavla Polesná z ekonomického odboru města (3. patro, dveře č. 303, telefon 326 715 363, a e–mailová adresa: polesna@mb-net.cz).

„Podat žádosti na ekonomický odbor magistrátu bude možné jen do 30. dubna. Ve fondu přitom zbývá ještě zhruba 13 milionů korun pro tyto účely,“ řekl včera Boleslavskému deníku náměstek primátora Adolf Beznoska.

Ten také upozornil na výhodné podmínky půjček, které lze jinde jen stěží najít. Dosud město eviduje žádosti o půjčky v celkové hodnotě asi 3,2 mililionu korun.

„Připomínám, že jsou to půjčky na tříprocentní úrok, s dobou splatnosti tři až pět,“ řekl náměstek Beznoska.

V zájmu zlepšení úrovně bydlení, životního prostředí a vzhledu města jsou poskytovány půjčky na opravy rodinných a panelových domů ve vlastnictví fyzických a právnických osob.

Peníze lze půjčit na opravy, střech a fasád a například také na výměnu výtahů v panelových domech. O peníze na tento účel je velký zájem už vzhledem k nutné výměně výtahů podle požadavků Evropské unie.