Zatím je přihlášeno deset závodníků. „Přihlášky máme od tří žen a sedmi mužů. Hasiči přijedou závodit z Mělníka, Kladna, Prahy- západ, Prahy – východ, Nymburka a Kutné Hory. Bohužel se nepřihlásil nikdo z našeho regionu, ale ty soutěže jsou opravdu těžké,“ uvedl Ladislav Hložek, starosta Okresního sdružení hasičů Mladá Boleslav. Právě jeho kolegové celé závody pořádají.

Letošní krajské závody jsou postupové, vítězové si zajistí právo startovat na republikovém šampionátu klání o Nejtvrdšího hasiče.

Účastníky čekají tři soutěže, kromě nutnosti správného provedení se u všech měří čas. První disciplínou je běh, při němž hasič rozbalí, spojí a následně rozpojí a složí čtyři dlouhé hadice. Druhou disciplínou je běh se zdoláním třímetrové bariéry. Při posledním klání budou soutěžící posouvat špalek pomocí dvacetikilové palice. „Všichni účastníci absolvují všechny disciplíny s plnou výzbrojí,“ podotkl Ladislav Hložek.

Vyhlášení výsledků je plánováno na 13. hodinu. Ještě před tím předvedou přítomným děti z mateřských škol ukázku hasičského útoku. „Představí se nejmenší hasiči ze sborů dobrovolných hasičů z Břehů u Doubravy na Mnichovohradišťsku a Dlouhé Lhoty u Mladé Boleslavi,“ podotkl starosta Hložek.

Ladislav Hložek připomněl, že podobné závody jsou náročné na prostory. „V podstatě to bylo v rámci celé organizace nejsložitější. Nakonec jsme vhodné prostory našli za podpory kosmonoského starosty Jiřího Müllera právě v tamním parku. V atriu zámku pak budou mít účastníci zázemí,“ dodal.