Je to cesta, jak dětem nabídnout další možnosti
Mladá Boleslav/ Ředitelem boleslavské Střední odborné školy a Středního odborného učiliště je Jiří Šlégl. Škola vstupuje do projektu propojení Středočeského kraje a německým Porýním-Falcko.
Proč jste do projektu vstoupili vy?
Byli jsme vytipováni a osloveni naším zřizovatelem, tedy Středočeským krajem.
Jaké výsledky vyplynuly z jednání konkrétně pro vaši škol?
Vše je ve stádiu jednání, nic konkrétního nevyplynulo. Já jsem ale vešel do jednání s ředitelem střední německé školy, která je podobná té naší.
Jednání budou patrně pokračovat?
Určitě. Myslím si, že po úvodních jednáních na úrovních krajů a zemí přijdou na řadu konkrétní setkání na úrovni ředitelů a učitelů.
Co pak dál?
Vše musí vyústit v to hlavní, a tím je smysl celé akce – zapojit žáky do přátelských vztahů. Aby Němci jezdili k nám a my k nim.
Na praxi?
Na praxi, do školy a samozřejmě i do všedního života. Prostě tak, aby mladé lidé poznali život v jiné zemi, jinou mentalitu, setkali se nejen s novými
možnostmi, ale také s novými lidmi.
Kam případně Němce umístíte?
Už jsem říkal, že německá a naše škola jsou charakterově podobné. Tudíž mne určitě napadá obor truhlář, veřejná správa, ale také výuka výpočetní techniky.
Má vaše škola nyní nějaké partnerské vztahy se zahraničím?
V rámci programu Comenius jsme v minulosti vyslali žáky a učitele do Francie, Portugalska, Španělska a Turecka. Tehdy šlo o projekt Zdravé životní prostředí – voda. To už je ale minulostí. Takže nynější nabídku velice vítáme.