Očekávaná stavba sportovní haly v podzámčí nebude jen největší investicí města v tomto volebním období, ale také největší investicí Kosmonos za posledních několik let. Boleslavský deník už ví, jak bude sportoviště za desítky milionů vypadat!

Projektanti, kteří se návrhem sportovní haly zabývají, představili minulý týden formou animované vizualizace dvě varianty.

Oba koncepty sice vycházely ze společného základu, tedy přepažitelné plochy pro základní kolektivní sporty a tělesnou výchovu, dražší řešení by znamenalo vybudování ještě jedné navazující samostatné tělocvičny.

Právě pro tuto variantu zvedla ve středu na pracovním jednání zastupitelstva nadpoloviční většina přítomných. Projektanti tak mohou pokračovat v práci. Hotový projekt mají dodat do konce roku.

„Někteří namítají, že současné vedení města si buduje vlastní pomník a srovnávají projekt sportovní haly se Šmakem. Proti tomu se chci důrazně ohradit. Zatímco Šmak se realizoval pro jednoho konkrétního soukromníka, tělocvična bude sloužit 500 žákům z Kosmonos a Horních Stakor a široké veřejnosti, říká starosta Jiří Müller a dodává, že finanční podporu se bude město snažit získat i z jiných zdrojů, než je rozpočet města. 

Nová hala, jejíž náklady se zatím velmi obecně odhadují na 50 milionů korun, vznikne v těsném sousedství tenisových kurtů pod Prasečákem, s nimiž vytvoří funkční sportovní komplex. Kvůli terénním podmínkám bude částečně zapuštěna do svahu, aby se opticky celá stavba snížila a výška stavby co nejméně narušovala výškový profil lokality.

Co se týče provozu, dopolední hodiny a odpolední hodiny budou vyhrazeny pro základní školu. S komerčním využitím prostor se počítá v pozdních odpoledních a večerních hodinách. Podle vedení města bude však i po vybudování haly plně využívaná i sokolovna. Počítá se i s úpravami, které dovolí sokolovnu využít i pro menší společenské akce spolků a sdružení.