Leteckým muzeem jí provedl vedoucí muzea Vladimír Handlík, který jí představil postupně jednotlivé exponáty. Paní Koubková si pak zkusila samostatný let na leteckém simulátoru.

Všichni s napětím očekávali, co řekne na nabídku na svezení v otevřeném historickém letadle a byli mile překvapeni, že s radostí souhlasila.

Letoun byl vytažen z muzea, připraven k letu a paní Koubková velice čiperně nastoupila do otevřeného kokpitu, dostala koženou kuklu a letecké brýle a pak jen roztočení vrtule a start. "Bylo pro mě velkým překvapením, že paní Koubková poznala všechna místa v Mladé Boleslavi a v okolí a jak řekla, samotný let byl pro ní velkým zážitkem,“ říká Vladimír Handlík, pilot letadla.

Jaroslava Koubková se narodila 20. 10. 1922 v Kročehlavech, v Boleslavi pracovala v cestovních kancelářích Turista a Čedok, odkud jí zná spousta Boleslavanů. Žije v Mladé Boleslavi, používá PC, internet, skypuje s vnoučaty a používá chytrý telefon. Každoročně jezdí do Alp na turistické výšlapy – no prostě čiperka. Paní Koubkové přejeme hodně zdraví a štěstí k narozeninám a hodně energie do dalších let.

VLADIMÍR HANDLÍK
Autor je vedoucím Leteckého muzea Metoděje Vlacha