Nové termíny úklidu jsou pak následující:

Parkoviště na náměstí Míru se bude čistit v pondělí 26. března, parkoviště před Májem v úterý 27. března. Ve středu 28. března čeká očista Náměstí míru, Vodkovu a Tovačevského ulici. Čtrvrtek 29. března vyčistí pracovníci ulici Fibichovu a ulici Jana Roháče. Poslední březnový den, tedy v sobotu 31. března, se čištění dočká Jičínská ulice. Další termíny pak spadají na úterý 3. dubna, kdy se bude uklízet Štúrova ulice, a nakonec na středu 4. dubna, kdy se čisticí čety vrhnou na Bezručovu ulici.

Navzdory chladnému počasí ale ani o víkendu úklid zcela nestál. Intenzivně se pracovalo v příměstkých částech Mladé Boleslavi, kde byly v Jemníkách, v Podchlumí a Bezděčíně přistaveny společností Compag velkoobjemové kontejnery na odpad, do nichž mohli lidé odkládat domovní haraburdí.

Ilustrační foto
Středočechů výrazně přibylo, hlavně díky stěhování

Průběžně se v tomto období rovněž koná v součinnosti s obcemi na okrese svoz nebezpečného odpadu. Staré a rozbité lednice, televize a další elektronické spotřebiče, jakož i různé barvy, oleje, zářivky a další materiály, jsou pracovníky úklidových služeb neustále sváženy a odborně likvidovány. Pouze uplynulý víkend znamenal více než padesát starých lednic, jeden velkoobjemový kontejner plný elektronického odpadu a ještě další velkoobjemový kontejner naplněný barvami – to vše se sesbíralo v celkem jedenácti obcích napříč celým okresem.

Některé obce nevyužívají navíc pouze nabízených služeb k likvidaci elektroodpadu, nýbrž si žádají i další velkoobjemové kontejnery k likvidaci domácího odpadu, který se během zimy nahromadil ve značném množství. Například z obce Ždár, která této možnosti využila, odjeli pracovníci Compagu se třemi po okraj naplněnými velkoobjemovými kontejnery.

Videosouhrn 21. března 2018
Tresty pro důchodce-únosce a dopadení lupiče-cyklisty: prohlédněte si videa dne
Ilustrační foto.
Vzduch k dýchání? Ten někde chybí