Princip sbírky spočívá v tom, že zákazníci věnují část svého nákupu právě do potravinové banky přímo v obchodě prostřednictvím řádně označených dobrovolníků.

Podle webu sbirkapotravin.cz lidé nejvíce pomohou nákupem základních trvanlivých potravin a drogerie. Těchto produktů je v potravinových bankách stále nedostatek.

Nechce se vám na nákup, ale rádi byste pomohli? Přispět na dobrou věc jde i online. V partnerských online obchodech můžete nakoupit trvanlivé potraviny a drogerii, které pak poputují do regionálních potravinových bank.

Kam putují potraviny ze Sbírky potravin?

| Video: Youtube

Potravinové banky působí na území České republiky prostřednictvím 15 regionálních potravinových bank a centrálního logistického centra. V loňském roce potravinové banky shromáždily celkem 13 200 tun potravin a pomohly více než 400 tisícům lidí v nouzi.

„Loňský rok nám v potravinových bankách přinesl řadu výzev, na které bylo nutné reagovat. Prudce stoupla poptávka po potravinové pomoci a také jsme zahájili přímý výdej potravin v našich výdejnách. Sbírky potravin na jaře a na podzim vynesly rekordní množství trvanlivých potravin, a tak jsme mohli doplnit sklady o tolik potřebné zboží. Jsme vděčni, že jsme společnými silami, za laskavé podpory našich partnerů a neskutečném zapojení dobrovolníků, dokázali pomoci více lidem v jejich těžké situaci. Potěšující je také fakt, že jsme zachránily na 10 000 tun potravin, které by jinak skončily v odpadu,“ říká Aleš Slavíček, předseda České federace potravinových bank.