ON-LINE reportáž ke koronaviru najdete ZDE

"Tři děti mi zůstaly doma a od dubna jsem zůstala bez plného pracovního úvazku, takže jsme doma najeli na domácí vzdělávání a péči o rodinu v plném rozsahu. Obě školy, do kterých chodí děti, se k výuce na dálku postavily skvěle, starší dítě může pracovat na vlastním vybavení a vše zvládá po instalaci programů samo," okomentovala mladá maminka.

Za to její druhé dítko zpočátku potřebovalo asistenci u každého úkolu. Postupně se však situace zlepšovala a žáček se osamostatňoval. Přesto se žena určité role při výuce nezbavila, protože každý z úkolů museli do speciální školní aplikace nahrávat rodiče.

Zatímco ve spoustě rodin je to po karanténě pomalu na rozvod, tak u Krumpholců zažívají naprosto opačné pocity. "Naše rodina se hodně stmelila, trávíme spolu tolik času jako nikdy předtím, já ani manžel jsme dva měsíce totiž v podstatě nechodili do práce," objasnila žena.

To podle ní pomohlo ke zlepšení vztahů v rodině i poznání vlastních hranic a možností. "Utužily se naše vazby a společný čas nám prospěl. Dětem však chybí kamarádi, mně osobně chybí setkávání s lidmi, ale toho se dočkám," dodala.

Ač si i s domácí výukou na krku poradila s nějakými těmi restíky, tak se jí přeci jen všechno nepodařilo dotáhnout tak jak si přála. Mezi to patřila tvorba rodinného fotoalba. Sdílí totiž s nejstarším potomkem počítač, který je nejvíce potřeba pro plnění úkolů ze školy. K fotkám se tak dostala jen ve chvíli, kdy u něj nikdo z dětí neseděl.