Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaký byl rok 2014 na Boleslavsku?

Mladoboleslavsko - Velké investice, policejní honičky, politické změny i sportovní úspěchy. To byl minulý rok

2.1.2015
SDÍLEJ:

Oslavy postupu do extraligyFoto: Jan Pavlíček

Duben: Bruslaři se vrátili zpět do extraligy

Veřejnost se dozvěděla, že krytý bazén na Štěpánce bude stavět liberecká firma Syner. V druhém kole výběrového řízení podala nejnižší nabídku.

Druhý dubnový týden došlo na policejní honičku s překvapivým koncem. Řidič, který při běžné kontrole v Debři na policisty nejprve vytáhl pistoli a následně jednoho z policistů držel za ruku a vláčel vedle rozjíždějícího se auta, si to namířil na útěku přímo ke služebně Policie ČR. Tam vylezl do prvního patra, když jej však policisté dostihli, skočil na zem, zranil se a po ošetření byl hospitalizován v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy.

Začala rozsáhlá revitalizace lesoparku Štěpánka. Na kácení, které bylo její součástí, reagovali obyvatelé okolních domů se značnou nelibostí, město však konstatovalo, že se kácí jen v nejnutnější míře.

Automobilka Škoda Auto vyhlásila nejúspěšnější čtvrtletí ve své historii. V rekordních prodejích pokračovala i po zbytek roku.

Na suchou zimu navázalo suché jaro. Zatímco se k limitní hranici spodních vod přiblížila takřka celá Morava, Mladoboleslavsku se extrémní problémy s nedostatkem vody spíše vyhnuly. Přesto to zemědělci neměli jednoduché.

Město Dobrovice nemělo námitky proti navýšení výroby biolihu v místním lihovaru. Kvůli změně legislativy o ni musela společnost Tereos TTD požádat, ačkoliv faktické navýšení objemu výroby plánuje spíše výhledově.

Návrat do extraligy! Boleslavští hokejisté zvládli ošemetnou baráž a společně s Olomoucí poskočili o patro výš. Zápas v Olomouci sice Boleslav v prodloužení prohrála, ale remíza 4:4 přinesla oběma týmům potřebné body a vynesla je tak do extraligy.

Piano na ulici se v dubnu objevilo také v Mnichově Hradišti. To se tak stalo nejmenším městem v republice, které se do projektu Piana v ulicích zapojilo.

Co s polovinou kamenného podstavce? Československá obec legionářská zainteresovaná do vzniku sochy legionáře na Komenského náměstí uhradila materiál na vysoký piedestal, do kterého město nechtělo investovat. Ke shodě však nedošlo. Město trvalo na svém, a sochař Michal Moravec tak dodržel výšku zanesenou v návrhu. Nevyužitý zbytek kamene tak od ČsOL odkoupil.

Na prostranství před městským koupalištěm vznikla umělohmotná plocha určená k bruslení.

Adolf Beznoska složil funkci náměstka primátora. Tím se následně stal Michal Kopal, jednatel městské společnosti Sara.

Soutěž Boleslavsko hledá talent II vyhrálo letos vytvořené dívčí trio Clavitos.

Druhý ročník Boleslavsko hledá talent vyhrálo pěvecké trio El Clavitos.

Clavitos, to je Karolína 3elemberková, Martina Kulíšková a Denisa Bílková. Foto: Deník/M. Weiss

Květen: automobilku navštívili prezidenti

Benátecké muzeum zřídilo stálou expozici stavebnice Merkur, kterou připravil velký propagátor a sběratel této stavebnice Jiří Mládek. V Benátkách se totiž narodil vynálezce Merkuru Jaroslav Vancl.

Automobilka hostila vzácnou návštěvu. Ve čtvrtek 8. května sem zamířil německý spolkový prezident Joachim Gauck, kterého doprovázel jeho český protějšek Miloš Zeman. Politici ocenili příkladnou česko-německou spolupráci v automobilce.

Návštěvu prezidentů Zemana a Gaucka doprovázela přísná bezpečnostní opatření.

Joachim Gauck a Miloš Zeman na výrobní lince Škody Octavie. Foto: Deník/I. Martínková

Při příležitosti výročí konce druhé světové války byla na Komenského náměstí odhalena socha legionáře a dokončena revitalizace náměstí. Socha ovšem od začátku vzbuzuje určité kontroverze a na její pochybné kvality poukazuje například asociace sochařů.

Infocentrum ukončilo projekt Mladoboleslavsko nejen brána do Českého ráje. Na zahraničních veletrzích byl o propagační materiály regionu velký zájem.

Horolezec Petr Mašek v rámci tréninku na expedici do Peru a na K2 běžel potřetí v životě maratón. Uběhl ho v čase 3:59 hodin.

Agresivní fanoušci Baníku po nedělním zápase 11. dubna napadli a surově zbili muže, který se vracel ze zápasu domů. Muž skončil v nemocnici, útočníky policisté po příjezdu do Ostravy poslali zpět do Mladé Boleslavi čelit obvinění. Dostali tříletou podmínku a zákaz vstupu do města na 18 měsíců.

Kulturistka Kateřina Kyptová si splnila sen. Uspěla v USA v konkurenci profesionálních kulturistek a sbírala cenné zkušenosti.

Divadýlko na dlani uspělo na národní přehlídce ve Volyni a postoupilo na nejvyšší metu, na Jiráskův Hronov.

O volby do Evropského parlamentu na Mladoboleslavsku zájem nebyl. Slabých 20 procent účasti toho bylo důkazem.

Škoda Auto začala vyrábět ekologickou Octavii G-TEC.

Přívalový déšť v úterý 27. dubna zastavil provoz na některých železničních tratích.

Červen: Josef Řihák jako hejtman skončil

Výtah na Ptácké ulici vězní lidi. Tedy věznil, v horkém dni zde uvízl Pavel Koštejn s rodinou. Závada byla opravena.

Veteránské rally Oldtimer Bohemia se opět zúčastnilo osm desítek posádek.

Rocková noc, na které měli vystoupit Nazareth a další rockové stálice, se neuskutečnila. Akce, kterou zajišťoval Jiří Kaulfus, bývalý starosta Strenic, prý neproběhla kvůli nedostatku času na přípravu. Peníze za prodané vstupenky se vracely.

Bakov zatrhl venčení psů na volno. Od roku 2006 chyběla prováděcí vyhláška, v červnu ji město přijalo. Takže vodítko, nebo bouda.

Compag obhájil své místo a získal zakázku v hodnotě bezmála jedné miliardy. V příštích deseti letech bude nadále poskytovat městu servis, jaký poskytuje dnes.

Městské divadlo uvedlo Cyrana z Bergeracu a Petr Halíček podal výpověď.

Cyklista Jan Žďánský, který dojel z Mladé Boleslavi do Tokia, se vypravil na další trasu na cestu ze San Francisca do Mladé Boleslavi.

Hejtman Josef Řihák rezignoval. Tlačila ho k tomu ČSSD, aby zabránila souběhu jeho funkcí.

Rozjela se kauza „Štědřenec" a debata o jedovatých rostlinách na území města. K mohutnému kácení keřů však díky reakci ochránců přírody a aktivistů nedošlo.

Na manžele Gärtnerovi, kteří bydlí v bytovém družstvu Laurinova, málem spadla omítka. Zdemolovala část vybavení bytu a připomněla, že na hrozný stav problematického objektu by se nemělo zapomínat.

Josef Řihák rezignoval v pondělí 23. června 2014 na funkci hejtmana Středočeského kraje.

V pondělí 23. června Josef Řihák rezignoval na post hejtmana kraje. Foto: Deník

Autor: Martin Weiss

2.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

V rámci svého podzimního turné se hudební skupina Harlej po dvou letech opět vrátila do pražské Lucerny.
53

OBRAZEM: Harlej po dvou letech vyprodal Lucernu

AKTUALIZOVÁNO

V době počasí babího léta řidiče zaskočily podzimní mlhy

Střední Čechy – Totální kolaps na příjezdu do metropole od Mladé Boleslavi, velké komplikace i na cestě od Nového Strašecí. To ve středeční ranní dopravní špičce zažívali řidiči mířící do Prahy od východu od západu. Na vině byly hromadné nehody na dálnicích spojené s citelným zdržením, v jejichž důsledku se jak na Praze-východ, tak na Praze-západ rychle ucpaly i další silnice, jež se motoristé snažili využívat jako objízdné trasy.

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Boleslavsko - Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Boleslavsku.

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

Mladá Boleslav – Česká republika patří mezi více než šest desítek zemí světa, které se přihlásily k osvětovému programu Mléko do škol. V souvislosti s projektem platným pro tento rok, uspořádala v úterý soukromá střední škola Maja v rámci této akce svůj projektový den. Do programu se zapojili všichni studenti bez rozdílu.

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení