Závody se konaly v Kutné Hoře. Závodů se zúčastnilo 16 oddílů nejen ze středních Čech (Mladoboleslavští plavci, dva oddíly z Nymburka, Kolína, Neratovic, Kralup, Hořovic, Příbrami, Berouna, Chomutova, Brandýsa nad Labem, Kutné Hory, Jindřichova Hradce, Prahy Bohemians, Rakovníku). Z Mladé Boleslavi odjelo na tyto závody pět hochů a jedna dívka.

Jako nejlepší z Mladé Boleslavi se představil Jakub Mittner ročník 2006, který si vyplaval dvakrát 1. místo a čtyřikrát 2. místo. I naši další „plaváčci" si vedli výborně a zaplavali si své osobní rekordy. Kryštof Zouhar roč. 2006 si vyplaval krásné 4. místo, 5. místo, 7. místo, 8. místo a dvakrát 2. místo jako člen štafety.

Radek Juhás ročník 2006 se také oproti předchozím závodům zlepšil a pohyboval se ve všech svých disciplínách mezi 6 10.místem.

Dále nesmíme zapomenout na dva naše mladší hochy, kteří museli bojovat s o rok staršími. Je jím David Verner a Michal Švásta oba ročník narození 2007. David si vyplaval dvakrát 2. místo jako člen štafety, jednou 4. místo, dvakrát 5. místo a jednou 7. místo, Michal dvakrát 2.místo jako člen štafety dále, jdou 4. místo, dvakrát 6.místo a jednou 11.místo. Klukům musíme poblahopřát k jejich osobním rekordům a budeme se těšit, co nám ukážou v následující podzimní sezóně.

Samozřejmě naše princezna Pavlínka Paurová ročník narození 2007 si vedla mezi o rok staršími děvčaty výborně. Zlepšila se ve všech disciplínách. A vždy se pohybovala v první desítce.

V tomto složení si mladoboleslavský oddíl mezi 16 zúčastněnými oddíly vyplaval, krásné 3. místo v celkovém bodování družstev. Mezi hochy mladoboleslavský oddíl skončil na krásném 2.místě za oddílem z Nymburka a mezi děvčaty, kde jsme měli pouze jednu plavkyni, jsme skončili i tak na krásném 11.místě.

Lenka Vernerová