Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaké investice se chystají na rok 2017?

Mladoboleslavsko - Výstavba kanalizace, modernizace čističky, opravy silnic a chodníků nebo nákup hasičské cisterny. Boleslavský deník oslovil starosty měst a městysů na Boleslavsku a zeptal se na největší investiční akce plánované obecními úřady na rok 2017

9.12.2016
SDÍLEJ:

Investice. Ilustrační foto. Foto: ČTK/ Petr Švancara

Bakov nad Jizerou

V místní části Chudoplesy chystáme bezpečnostní opatření na silnici II/610. Jedná se o krajskou investiční akci, město se na ní finančně podílí. Předpokládané celkové náklady činí osm milionů korun. Dalších osm milionů včetně dotace by nás měla stát nová hasičská cisterna. Město získalo dotaci z IROP a nyní realizuje kroky vedoucí k nákupu vozidla. Se čtyřmi miliony počítáme na rekonstrukci hřiště na národní házenou v areálu sokolovny. Tento areál je jeden z posledních, do kterého město v posledních letech příliš neinvestovalo. Vzhledem k dlouhé tradici bakovské národní házené a současným republikovým oceněním zejména v mládežnických kategoriích, je finanční podpora města nutností až povinností. I v tomto případě jsme podali žádost o dotaci, tentokrát na ministerstvo školství. Tři miliony by mělo stát také vybudování nových chodníků na Malé Bělé, v Chudoplesích, v Pražské ulici a ke hřbitovu. Vše z důvodu zvýšení bezpečnosti chodců.

Radim Šimáně, starosta


Chotětov

Naší největší investicí bude odkanalizování místní části Hřivno a vybudování přivaděče na čistírnu odpadních vod do Chotětova. Investice je 16,6 milionu korun. Získali jsme na ni dotaci ve výši 60 procent způsobilých výdajů. O vybudování kanalizace ve Hřivně usilujeme asi osm let, takže jsme velice rádi, že se to v příštím roce zrealizuje, a že se tak zbavímevelkého problému s likvidací odpadních vod v místní části.

Blahoslav Jírů, starosta


Bezno

Na příští rok nechystáme významnější investice, pouze práce na projektových dokumentacích. Zásadnější investice plánujeme na rok 2018.

Zdeněk Volf, starosta


Dobrovice

Hlavní investicí bude dokončení rekonstrukce nejfrekventovanější místní komunikace Husovy ulice. V roce 2016 jsme realizovali první část, na rok 2017 počítáme s investicí kolem sedmi milionů. Akci řešíme s firmou VaK Mladá Boleslav, která rekonstruuje své sítě, následně město vybuduje novou vozovku, chodníky a osvětlení. Současně s tím by měla proběhnout i oprava chodníků v přilehlé Fučíkově ulici a části ulice Družstevní.

Tomáš Sedláček, starosta


Brodce

Chystáme nové oplocení ZŠ a MŠ a vydláždění plochy před školou. Obě tyto investice pro provoz školy nutné nejsou, ale špatný technický stav kazí vzhled školy. Ta to dostane jako dárek k oslavě 90. výročí otevření, takže musíme být hotovi do 1. září 2017. Jde současně i o nejdražší investici. Počítáme zhruba s 1,3 milionu korun. Pak bude ještě probíhat oprava sociálních zařízení v sokolovně. Jinak plánujeme jen běžné opravy šetříme na kanalizaci.

Edita Nová, starostka


Dolní Bousov

Stěžejním projektem bude II. etapa opravy krajské komunikace, tedy průtahu městem, který se měl realizovat už vloni. Doufáme, že kraj již najde volné finanční prostředky a projekt se po desetiletém snažení podaří dotáhnout ke zdárnému konci. Největší investicí však bude intenzifikace čistírny odpadních vod. Stávající kapacita čističky je prakticky vyčerpaná, což by neumožňovalo připojení nových obyvatel. Stávající kapacita by také omezovala rozvoj města v budoucnu. Dojde rovněž k doplnění technologické linky ČOV o zařízení pro snížení koncentrace fosforu ve vyčištěných vodách vypouštěných do Klenice. Celkové náklady jsou odhadovány na devět milionů korun. Dalším velkým projektem je modernizace a oprava vodojemu Horní Bousov, na kterou město získalo grant 1,7 milionu korun. Jedná se o celkovou modernizaci a opravu stavby z roku 1974. Další investice budou do infrastruktury v nové lokalitě rodiných domků za benzinkou. Investice tři miliony korun.

Miroslav Boček, starosta

Autor: Martin Weiss

9.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Chomutov - Mladá Boleslav
15

Piráti padli s Mladou Boleslaví na samostatné nájezdy

Voliči se letos premiérově vydali volit do unikátních prostor Muzea Metoděje Vlacha.
145

Zájem o volby: účast je zatím slušná

OBRAZEM: Parlamentní volby v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - Dům kultury Mladá Boleslav byl v pátek 20. října 2017 poměrně obležen. V 15 hodin přišel s manželkou volit i šéf Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček. 

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

AKTUALIZOVÁNO

Rozhádaná středočeská koalice se dohodla, že bude jednat dál

Střední Čechy – Jednání za zavřenými dveřmi bylo delší, než se původně očekávalo – a jeho výsledkem se nestalo rázné bouchnutí do stolu, čemuž mohla nasvědčovat silná slova zaznívající na sklonku minulého týdne i ještě tento čtvrtek. Tak se vyvinula páteční schůzka představitelů krizí zachvácené koalice vládnoucí Středočeskému kraji – zástupců ANO, STAN, ODS a Nezávislých Středočechů. Účastníci se shodli, že se u jednacího stolu setkají opět za týden – příští pátek.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: Ptali jste se Pavla Petra

Sportovní rozhlasový novinář byl hostem on-line rozhovoru v pátek od 10 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení