Pokud vás zajímá, jak zvládnou nevidomí jízdu na dvoukole s doprovodem, jaké to je projít překážkovou dráhou jen s bílou slepeckou holí nebo používat různé pomůcky pro nevidomé a slabozraké, pak přijďte 5. července do Open Air Clubu na Vostrově.

Celý areál ten den bude využit účastníky outdoorového pobytu pro zrakově postižené, kteří zde pro veřenost připravili jedinečnou akci Jak to vidí nevidomí. Jejich svět tak můžete nejen poznat, ale svou přítomností na večerním koncertu i finančně podpořit jejich pobyt v Českém ráji.

„Jde o to, aby si lidé dovedli představit některé situace, které nevidomý člověk musí denně řešit, a aby tak měli šanci nahlédnout do světa zrakově postižených lidí. Večer na Vostrově zakončí koncert kapel 5. prosinec a De Ska Band. Výtěžek z této hudební produkce poputuje na podporu zrakově postižených - konkrétně každému z nich přispějí na outdoorový pobyt,“ uvedla Pavlína Štípková z pořádající organizace Souhraní.

Týdenní outdoorový pobyt pro zrakově postižené pořádá zmíněná organizace už počtvrté. Zázemí pro své klienty nachází v nedaleké vísce Ouč. Letos se na pobyt zatím přihlásilo asi dvacet účastníků, přihlašování však ještě není u konce. Vloni se počet táborníků vyšplhal až na úctyhodnou padesátku. V rámci pobytu si slabozrací lidé mohou vyzkoušet opravdu neuvěřitelné sportovní dovednosti.

„Chystáme se například s klienty a jejich doprovodem vyzkoušet lezení po skalách na Drábských světničkách, potápění v bazénu, nebo navštívit lanové centrum. Pro zdravého člověka jsou to aktivity, jež může zkoušet běžně, ale pro zrakově postiženého je to opravdu zážitek a velká podpora jeho sebejistoty,“ dodala Štípková.