Upřímný potlesk si svým vystoupením získal Jakub Škarvan, kazatel Sboru Církve bratrské, který se ujal dopoledne slova po řediteli Muzea Mladoboleslavska Luďku Benešovi a primátorovi Raduanu Nwelatim a mimo jiné řekl: „Dnes nás již nesvírají železné okovy, ale na duši národa jsou patrné provázky sobectví a prospěchářství. Hodnoty jako jsou svoboda, lidská práva, morálka, důvěryhodnost, solidarita a vzájemnost někteří zištně obchodují za trochu ruské čočky na talíři a 30 juanů."

Myšlenka večerního průvodu, jímž účastníci vzdali hold bojovníkům za demokracii, se zrodila v hlavě Jany Krumpholcové. „Když byla revoluce, mně bylo deset let a tatínek u nás doma pořádal politické besedy. Hodně mě to ovlivnilo. Díky revoluci jsem navíc mohla vystudovat v zahraničí, takže si tohoto dne nesmírně vážím a přeji všem, aby si význam 17. listopadu uvědomovali," poznamenala organizátorka.

Průvod začal před divadlem, čímž připomenul význam herců a divadelníků v revolučních událostech roku 1989. Necelá stovka lidí zapálila svíčky a lampiony a odebrala se náměstí Republiky, kde si zanotovala písně Ach synku, synku a Náměšť.

„Děkuji vám za příjemný zážitek. Díky vám si odnáším krásnou vzpomínku na tento sváteční den a vám doporučuji to samé," poznamenal na závěr pedagog Radek Kotlaba, který měl úvodní a závěrečné slovo. Ve středečním vydání se dočtete, jak polistopadový vývoj hodnotí a jak na 17. listopad 1989 vzpomíná jeho přímá účastnice Marie Koutská.