Unikátní světový poklad! Obraz, který chtějí věřící na celém světě alespoň jednou za život vidět, přivezou už dnes v 17 hodin do Mladé Boleslavi. Ikona bude k vidění v kostele sv. Havla na náměstí Míru v centru města.

Obraz Přesvaté bohorodičky Panny Marie přivezli zástupci pravoslavné církve v sobotu do Prahy, kde vzbudil už na letišti doslova poprask. Před kostelem, kde byl vystaven, se utvořily mohutné několikahodinové fronty věřících. Čeká nás něco podobného i dnes v Mladé Boleslavi?

„Ano, podařilo se nám zajistit, že obraz přivezou i do Mladé Boleslavi. Je to pro nás ohromná událost,“ sdělila Boleslavskému deníku Helena Straková z mladoboleslavské pravoslavné církve.

Ikona z Ruska, jejímuž vlivu jsou přisuzována zázračná uzdravení a obrácení na víru v boha, je od soboty k vidění v Česku a poté i na Slovensku.
Návštěva vystaveného obrazu bohorodičky, z nějž podle pravoslavné církve stékají olejové i krvavé slzy, by měla pomoci všem lidem hledajícím útěchu a pomoc,“ řekl TV Nova biskup Jiří Stránský.

„Cílem není touha po senzaci nebo přesvědčovat někoho o zázraku,“ dodal.

Z událostí okolo pravoslavného obraz jde mráz po zádech. Svědci podle TV Nova tvrdí, že z obrazu vytékaly při tragédii ruské ponorky Kursk slzy, které obsahovaly živé plazma.