Tragicky skončila havárie vozidla Seat na mírně namrzlé vozovce.

V neděli krátce před sedmou ráno objevil poblíž Chotětova náhodný svědek havarované vozidlo.

Uvnitř auta našel bezvládné tělo řidiče a ihned zalarmoval záchranáře a policisty.

Na místo vyrazil i vrtulník, ale nakonec byl odvolán. Lékař záchranky už mohl u řidiče jen konstatovat smrt.

Šestnáct let staré auto jelo od Chotětova směrem na Horky. Řidič zřejmě začal před levotočivou zatáčkou brzdit, ale auto vyjelo ze silnice a nabouralo do stromu.

O tom, že řidič podle všeho nezvládl řízení, svědčí i poměrně dlouhé brzdné stopy, které dopravní policisté u havarovaného auta našli.

Svou roli zřejmě sehrála i skutečnost, že vozidlo bylo dost zvláštním způsobem opatřeno různými pneumatikami.

„Vpředu i vzadu byly na vozidle vždy jedna letní a jedna zimní pneumatika. Měly i různé rozměry," uvedl vedoucí skupiny dopravních nehod Martin Doležal.

Auto navíc nemělo v době nehody platnou technickou prohlídku a navíc podle všeho ani nemělo platné pojištění. Technickou prohlídku mělo propadlou už asi čtyři roky.

Pro řidiče přitom už druhou zimu platí povinnost používat v období od listopadu až do března zimní pneumatiky. Vyjíždět na namrzlé silnice na letních pneumatikách je skutečně obrovský hazard.

Ačkoli jsou motoristé včas varováni o tom, že silnice mohou namrzat a že teploty klesají pod bod mrazu, zejména u starších aut do zimních pneumatik neinvestují.

Po nedělní havárii se počet lidí usmrcených při nehodách na Mladoboleslavsku letos zvýšil už na sedmnáct.

Ani rychlý zásah záchranných složek už nedokázal řidiči pomoci. "Je to tak. Řidiči se pomoci opravdu nedalo. Příčiny nehody nyní vyšetřijeme," potvrdil mladoboleslavský policejní mluvčí David Schön.