Mladoboleslavsko/ Chorvatská „anabáze“ se zákazem dovozu některých potravin se zřejmě stala minulostí, protože tato jihoevropská země nijak neklesla v očích Mladoboleslaváků a nadále patří mezi nejoblíbenější prázdninové lokality. Vyplývá to z průzkumu, který provedl Boleslavský deník.

Mezi nejvyhledávanější zájezdy stále patří také ty, směřující do Řecka či Španělska. Do popředí zájmu lidí v regionu přicházejí ale i další destinace. „V posledních dnech je jednou z nejžádanějších prázdninových oblastí Turecko, i když je to velmi neobvyklé,“ potvrzuje Šárka Hochmanová z mladoboleslavské cestovní agentury Planet. Velmi žádanými mimoevropskými destinacemi jsou především severoafrické země - Egypt a Tunis. Ani exotickým zájezdům se však lidé nevyhýbají. „Oblíbenými jsou mimo jiné také karibské ostrovy, například Kuba či Dominikánská republika.“ uvedla Hochmanová.

Dále jsou také vyhledávané poznávací zájezdy, a to především do Paříže, Londýna, zábavních parků a na různé světoznámé výstavy. „Zvláště senioři vítají nabídku víkendových poznávacích zájezdů po České republice.“ řekl Jiří Šubert z cestovní kanceláře Happy Tour se sídlem v Mnichově Hradišti.

Hitem mezi Boleslaváky se letos podle námi oslovených cestovních kanceláří v regionu staly zájezdy s plným komfortem – tzv. all inclusive. Zákazníci dávají přednost letecké dopravě. „ Když už se lidé rozhodnou pro autobusovou dopravu, pak to bývají především zájezdy do Chorvatska či Španělska.“ podotkl Šubert.

Lenka Purteková