„Po spuštění výzvy 24. března se nám hlásí již první dobrovolníci, kteří se vrhli do úklidu naší krásné přírody. Do kampaně „Ukliďme Česko, ukliďme svět“ se přihlásila již několik dní před námi i obec Písková Lhota, kde se do úklidu v hojném počtu připojují občané,“ popsala Milada Vrbová z ČSOP Klenice.

Materiální pomocí ochráncům pro letošní rok přislíbila firma Simply Clean, která je dlouholetým sponzorem ČSOP Klenice. Nadace Škoda Auto pak poskytne hodnotné ceny třem nejlepším úklidovým dobrovolníkům. Ceny se budou předávat 24. dubna při vyhodnocení soutěže ke Dni Země. Ten pořádá DDM Zahrada v Mladé Boleslavi.

„Moc děkujeme prvním dobrovolníkům a milovníkům přírody za vše co v přírodě nasbírali a odvezli. Moc děkujeme starostům obcí, kteří se do akce připojili,“ podotkla Vrbová.

Připojovat se může široká veřejnost i nadále. Kdyby někdo nevěděl kam s odpadem, neměl pytle či rukavice, ten se může na ochránce obrátit s prosbou o pomoc. Kontaktní osobou je Milada Vrbová, mobil: 605 000 577, e-mail: info@csopklenice.cz.