Boleslavský deník a rádio Jizera jsou dvě nejsilnější média na Mladoboleslavsku. Posluchači místního rádia Jizera jsou ale překvapení řadou změn. Z rádia totiž zmizely hned tři známé hlasy. A oni je tolik milovali!

„Proč nám to dělají? Každý týden poslouchám dechovky a zvykla jsem si na pana Mareše. Měl takový příjemný hlas, prostě kus chlapa. A teď je pryč,“ stěžuje si osmdesátiletá posluchačka Anna Dražilová z Debře na Mladoboleslavsku. A rozhodně není sama!

Co se vlastně stalo? Jak zjistili reportéři Boleslavského deníku, vedení rádia se rychle rozloučilo hned se třemi slavnými tvářemi rádia najednou. Důvod je jednoznačný a nekompromisní! „Rádio je živý organismus stejně jako televize. Moderátoři se prostě musí měnit. To je běžná praxe v každém rádiu,“ řekl Deníku šéf rádia Jaromír Maceška s tím, že si práce moderátorů váží a rozhodně ji prý nedělali špatně.

Padáka tak dostal slavný Aťa Seidl, který se staral o to, co se bude v rádiu přes den hrát. Tuto roli teď bude zastávat šéf Jaromír Maceška.

S mikrofonem se musel rozloučit i moderátor Luboš Dvořák. Ten doprovázel tisíce posluchačů každé ráno na cestě do práce i do školy. Dvořáka mnozí znají z různých společenských akcí, které často moderuje. Pracuje také pro místní pořadatelskou a reklamní agenturu, stal se městským zastupitelem a v poslední době byl k vidění v televizní reklamě na bulvární deník.

„Co posluchače ale nejvíc překvapilo, je fakt, že zmizel moderátor dechovek. Na to jsou lidi citliví,“ řekl náš zdroj v rádiu. Výpověď totiž dostal i Ladislav Mareš, který moderoval víkendová dopoledne a v pondělí večer ovládal na Jizeře dechovku. Četl stovky dopisů od posluchačů rádia. Ten měl práci v rádiu ale jen jako zábavu, protože pracuje na významném postu jako mluvčí policie. V minulosti navíc rádio opustila známá zprávařka Jana Huzilová, která prošla postem mluvčí radnice a skončila v Českém rozhlase Region.

Do Jizery ale přišly i nové tváře. Na postu reportérky vystřídala Honzu Fidlera bývalá redaktorka Boleslavského deníku Hana Koišová. Ta nyní dělá navíc reportérku Boleslavské televize a tiskovou mluvčí hokejového klubu. Do vysílání se však vrátil oblíbený Bohumil Horáček, který pracuje také jako hasič. Odpoledne na Jizeře pak ovládá David Klesa, který se do rádia nedávno vrátil po několika letech.

Změny však potkaly i sousední rádio Kiss Delta. S mikrofonem se tam musel rozloučit Jirka Koros. „Bylo potřeba omladit vysílání. Víc k tomu neřeknu,“ řekl náš další zdroj uvnitř rádia.