A má pravdu! Zatímco koncem července minulého roku se diesel na Mladoboleslavsku prodával v průměru za 28 korun. Teď se často řidiči nestačí u stojanů s pohonnými hmotami divit, jaké ceny se tam objevují! Například litr dieselu natankují řidiči u OMV v Jičínské ulici v Mladé Boleslavi za téměř 35 korun!

Zatímco jedni řidiči nad dramatickým zdražováním jen nevěřícně kroutí hlavou, jiní už rezignovali. „Co se dá dělat? Jezdit potřebuju, takže holt budu muset tuhle cenu zaplatit,“ říká Nevole.

S prvním zdražováním přišly čerpací stanice už koncem září minulého roku. Ceny se pomalu začínaly blížit hodnotě třiceti korun za litr.
Mnout ruce si tak v uvozovkách mohou řidiči tankující do svých plechovým miláčků natural. Jeho cena ve srovnání se stejným obdobím vzrostla jen nepatrně v řádech desetihaléřů. Ovšem – jak kde!

V červenci tak řidiči mohli jeden z nejprodávanějších benzinů Natural 95 natankovat v průměru do 31 korun, dnes si na některých čerpacích stanicích za něj účtují i 31,10 korun. Tak tomu je například v Bakově nad Jizerou. Nejlevnější Natural 95 bylo v úterý dopoledne možné koupit v Kosmonosích u Benziny, a to za 30,50 korun. Nejhlouběji do peněženky tak musí sáhnout řidiči, kteří tankují na Jičínské ulici.

Jak se na Mladoboleslavsku tankovalo

Kdo načerpal loni v červenci 30 litrů dieselu v průměru za 28 korun, zaplatil 840 korun. Dnes stejné množství stojí při nejvyšší zjištěné ceně 34,90 korun za litr 1047, což činí rozdíl 207 korun!

Pokud jste čerpali v červenci 30 litrů Naturalu 95 v průměru za 31 korun, zaplatili jste 930 korun. Dnes stejné množství při nejvyšší zjištěné ceně 32,60 stojí 978 korun. Rozdíl tak je 48 korun.

Tomáš Ježek, Pavel Svačina