Přestože říjnové volby proběhly podle pravidel, tedy k urnám přišlo 78 procent místních obyvatel, nepodařilo se na ustavujícím zastupitelstvu projednat spolupráci tehdejšího rodícího se vedení.

Plány ztroskotaly na složení slibu. Tři zvolení členové strany Hrušov naše obec, tedy uskupení, v němž figurovala také dosavadní starostka Jana Pokorná, odmítli spolupracovat se čtveřicí z Hrušov budoucnost, jíž vedl Stanislav Lepeška, a rezignovali. Za vším zřejmě stály osobní důvody, které nikdo nechtěl blíže komentovat.

I v březnových volbách se v obci podařilo dát dohromady dvě stejné kandidátky jen s mírně obměněným složením. A jak sdělila Irena Troskovičová, členka volební komise, lidé mají vůli dát dohromady slušné vedení.

„První volič přišel už krátce po sedmé hodině a byl to zrovna prvovolič," přiblížila. Se všemi kolegy v komisi se shodla, že vhodit hlas svým favoritům přišli i ti, kteří za normálních okolností k volbám nechodí. Dokonce se kvůli volbám lidé v obci přihlašovali k trvalému bydlení.

Velký zájem potvrzují i čísla. Podpořit svého kandidáta přišlo pětasedmdesát procent lidí, tedy 129 ze 170 oprávněných voličů.

Sedmičlenné zastupitelstvo bude tedy složené opět ze stejných stran, které o přízeň soupeřily před půl rokem. A výsledné skóre je opravdu těsné – rozdíl dvanáct hlasů. Čtyři mandáty opět obhájila strana Hrušov budoucnost právě Stanislava Lepešky. Hrušov naše obec získala znovu mandáty tři. Jana Pokorná už ale nekandidovala. Lídrem strany se stal Jaroslav Vráblík, který se ale v minulých volbách na kandidátce neobjevil.

Jak před časem Boleslavskému deníku řekla stále ještě fungující starostka, po ustavujícím zastupitelstvu složí funkci a z komunální politiky odejde.

Všichni teď věří, že se zvolení zastupitelé dohodnou a začnou spolupracovat na rozvoji obce. Dosud Jana Pokorná měla jen omezené pravomoci. Nemohla například rozhodovat o důležitých investicích v obci.

Například devětašedesátiletý Pavel Šíma z Hrušova budoucnost ještě před dodatečnými komunálními volbami slíbil, že pokud se do zastupitelstva jeho strana dostane, budou se snažit s protistranou domluvit. „Jsme malá obec a nemá cenu hrát si na velkou politiku. To bychom měli přenechat jiným. Důležité je starat se o věci, které přispějí k tomu, že se nám tu bude žít lépe," konstatoval.

Volební účast 75,88 %

Zvolení zastupitelé:

Jméno                          Počet hlasů
Hrušov budoucnost        457
• Šíma Pavel                            71
• Brádka Jiří                             68
• Vopravilová Hamplová Z.      67
• Lepeška Stanislav                  64 

Hrušov naše obec           445
• Liszoková Štěrbová Soňa     65
• Burian Pavel                         65
• Vráblík Jaroslav                    63