Možná tuto otázku si klade dosavadní starostka Hrušova Jana Pokorná, která byla lídryní strany Hrušov naše obec a od voličů získala pětašedesát hlasů. „Nechci to už více komentovat. Zkrátka na ustavujícím zastupitelstvu tři členové jedné ze stran rezignovali," shrnula situaci na dotaz Boleslavského deníku starostka, která se už nových voleb účastnit nebude. Tehdy slib složili jen čtyři zastupitelé, což na vedení pochopitelně nestačilo.

Co za rezignací stojí, nechtěla blíže vysvětlit. Přesto si myslí, že to jsou jen soukromé důvody. Věří, že březnové volby situaci v obci vyřeší, neboť aktuální fungování má vliv i na budoucnost obce.

„Teď se v podstatě starám jen o základní činnosti, to znamená, aby se v obci svítilo, platily se faktury, vyvážel se odpad a podobně," vyjmenovala ve zkratce, jaká práce jí stále leží na bedrech.

Jelikož obec nemá zastupitelstvo, nemohou se v Hrušově například schvalovat investice, které právě musí posvětit jeho členové.

Složili dvě kandidátky

Co se týká nových voleb, tak v obci dali dohromady dvě kandidátky. Jak sdělila Marie Bičáková, úřednice mladoboleslavského magistrátu na úseku přenesené působnosti, jde o stejné strany, které se chtěly do vedení dostat už v říjnu: „Na stole máme kandidátky Hrušov naše obec a Hrušov budoucnost. Obě mají shodně sedm členů," potvrdila Marie Bičáková s tím, že lidé budou opět volit sedmičlenné zastupitelstvo a je velmi pravděpodobné, že ze stejných kandidátů.

Starostka Jana Pokorná musela do 27. února oznámit dobu a místo konání voleb a do 11. března musí ještě zařídit rozdání hlasovacích lístků. Po ustavujícím zastupitelstvu složí funkci a z komunální politiky odejde.

Pavel Šíma z druhé kandidátky, tedy Hrušov budoucnost, naopak velmi stojí o to, aby se do zastupitelstva dostal a snažil se o rozvoj obce. „Pokud bychom uspěli, určitě bychom se chtěli s protistranou dohodnout. Jsme malá obec, a tak bychom měli držet spolu," říká Pavel Šíma, podle něhož je v obci nutné opravit rozbité chodníky.

Účast v zářijových volbách byla v Hrušově poměrně velká. Obec má 168 oprávněných voličů, z nichž hlas svému kandidátovi přišlo vhodit 128 lidí, což je 78 procentní účast.

Pokud místní ještě nemají jasno, kdo by mohl stanout v novém vedení, mohou přijít na veřejné jednání, které se uskuteční ve čtvrtek 26. února od 17 hodin v zasedací místností obecního úřadu.