Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hřiště v Hradišti mizí, v Benátkách jedno vznikne

Mladoboleslavsko/ Jaká je situace s dětskými hřišti na Mladoboleslavsku? Například v Mnichově Hradišti nemají dostatek peněžních prostředků na jejich údržbu. Některá hřiště se ani nevyužívají.

8.4.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Aleš Vaníček

Razantně bude řešit situaci s dětskými hřišti v souvislosti s normami Evropské unie radnice v Mnichově Hradišti. Ze dvou desítek hřišť jich totiž polovinu rovnou zruší.

Starosta města Jaroslav Myška to vysvětluje jasně: „Nemáme peníze na údržbu tolika hřišť. Bohužel, na všech pláccích se potýkáme s vandalismem. A není v naší moci mít dohled nad všemi plácky. Proto zrušíme ty, které nejsou využívány a kam vlastně skoro nikdo nechodí. Většinou to jsou ale takřka živelně vzniklé plácky, které se objevily následně po panelové výstavbě,“ uvedl Myška.

Letos chce mnichovohradišťská radnice do dětských hřišť investovat zhruba půl milionu korun. Má už zpracován plán na rekonstrukci hřiště v sídlišti Jaselská, kde se objeví víceúčelové hřiště pro různé druhy sportů.

Prozatímní chloubou je hřiště v místní části Veselá, které bylo v závěru loňského roku otevřeno. Stejně tak je tomu i s hřištěm ve vilové části Salabka. V sídlišti Jaselská naopak dětské hřiště, které bylo před několika lety za pomoci sponzorských peněz soukromé firmy vytvořeno v pohledné místo, je devastováno.

V Bělé pod Bezdězem mají otázku dětských hřišť už vyřešenou. Zdejší dětská hřiště normám Evropské unie odpovídají.

„Hřiště máme upravená podle nových norem už od minulého volebního období. Dokonce firma, která hřiště vystavěla, je smluvně vázána k tomu, že o hřiště bude stále dbát. Opravovat rozbité atrakce a provádět pravidelnou revizi dětských prolézaček,“ uvedla Kamila Galetková, tajemnice Městského úřadu Kosmonosy.

Město Kosmonosy otázku, co s dětskými hřišti, řeší v těchto dnech. Vize je jasná: jedno pořádné hřiště. „V současné době máme tři dětská hřiště. Abychom splnili nároky Evropské unie, chceme zredukovat počet hřišť. Nyní čekáme, až budou finanční prostředky a zřídíme jedno větší hřiště a zbylé dvě zrušíme úplně,“ uvedl vedoucí správního odboru Michal Šimon.

V Dobrovici s opravami a udržováním dětských hřišť problém nemají. „V Dobrovici nyní máme čtyři hřiště, na jejich opravy peníze máme a o jejich zrušení zatím neuvažujeme,“ řekla Věra Veselková, vedoucí dobrovického správního odboru.

Rušení dětských hřišť nehrozí ani Benátkám nad Jizerou, kde jich je v současné době šest. Město v minulosti zrušilo pouze jedno hřiště. „Bylo zrušeno kvůli nezájmu rodičů a dětí,“ uvedl Pavel Štifter, místostarosta Benátek nad Jizerou.

Podle slov benáteckého místostarosty město v minulém roce investovalo do dětských hřišť čtyři sta devadesát sedm tisíc korun. V letošním roce má město uvolněnou částku ve výši pět set tisíc korun.

„Benátecká hřiště letos budeme průběžně doplňovat dalšími hracími prvky. Dále je počítáno s opravami a s údržbou,“ doplnil Štifter.

Město také připravuje výstavbu nového hřiště u nové části mezi Benátkami a Dražicemi.

8.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

V rámci svého podzimního turné se hudební skupina Harlej po dvou letech opět vrátila do pražské Lucerny.
53

OBRAZEM: Harlej po dvou letech vyprodal Lucernu

AKTUALIZOVÁNO

V době počasí babího léta řidiče zaskočily podzimní mlhy

Střední Čechy – Totální kolaps na příjezdu do metropole od Mladé Boleslavi, velké komplikace i na cestě od Nového Strašecí. To ve středeční ranní dopravní špičce zažívali řidiči mířící do Prahy od východu od západu. Na vině byly hromadné nehody na dálnicích spojené s citelným zdržením, v jejichž důsledku se jak na Praze-východ, tak na Praze-západ rychle ucpaly i další silnice, jež se motoristé snažili využívat jako objízdné trasy.

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Boleslavsko - Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Boleslavsku.

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

Mladá Boleslav – Česká republika patří mezi více než šest desítek zemí světa, které se přihlásily k osvětovému programu Mléko do škol. V souvislosti s projektem platným pro tento rok, uspořádala v úterý soukromá střední škola Maja v rámci této akce svůj projektový den. Do programu se zapojili všichni studenti bez rozdílu.

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení